W co zainwestować 10000

Coraz więcej ludzi zamiast odkładania pieniędzy decyduje się na ich inwestowanie. Jednakże, każdy ma pewne ograniczenia, jeśli chodzi o kwotę, jaką może zainwestować. Zdecydowanie łatwiej jest zainwestować 100 000 złotych, niż 10 000 czy jeszcze mniej.

Instrumenty giełdowe

Jeśli dysponuje się kwotą 10 000 złotych, z jednej strony pojawiają się już pewne atrakcyjne możliwości inwestycji ,z drugiej jednak, wciąż jest wiele ograniczeń. Nie ma na przykład możliwości inwestycji w nieruchomości, gdyż ich ceny są zdecydowanie większe. Tak więc w co zainwestować 10 000 złotych?

Warto w tym miejscu zauważyć, że niezależnie od tego, w co inwestuje się pieniądze, wszelkie artukuły pisane przez doświadczonych ekonomistów mówią o tym, że nie można ograniczać się tylko do jednej inwestycji. Nawet dysponując kwotą 10 000 trzeba wiec myśleć o dywersyfikacji. Swoją drogą, artykuły pisane przez ekonomistów, mających doświadczenie w inwestycjach powinny być jednym z głównych źródeł wiedzy dla doświadczonych inwestorów.

Inwestycje ryzykowne i bezpieczne

Mając 10 000 powinno się tak zdywersyfikować portfel, aby były w nim inwestycje zupełnie różne, w żaden bliższy sposób nie związane ze są wzajemnie. Ponadto, warto też wymieszać ze sobą bezpieczne i ryzykowne inwestycje.

Kwota 10 000 pozwala już swobodnie kupić trochę akcji giełdowych spółek dywidendowych. Jest to źródło regularnego dochodu i dosyć bezpieczna inwestycja, o ile spółka jest sprawdzona i zaufana. Inną bezpieczną inwestycją jest na pewno również fundusz inwestycyjny. W tym przypadku jednak bezpieczeństwo w dużej mierze zależy też od rodzaju funduszu.

Jeśli zaś chodzi o ryzyko, to warto je podjąć inwestując na przykład w zupełnie nieznana firmę, która dopiero debiutuje na giełdzie ,czy też po prostu notowana jest w mało popularnym indeksie. Do tego, można dokupić też trochę wirtualnej waluty, jaką jest bitcoin.

Wydaje się, że 10 000 to kwota, która spokojnie powinna pozwolić na wszystkie wymienione inwestycje. Dają one stosunkowo duże prawdopodobieństwo zysku, a niewielkie straty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here