W co inwestować małe kwoty

Mało kto dysponuje dużą ilością gotówki, którą mógłby w coś zainwestować. Większość osób zastanawia się, w co inwestować małe kwoty, gdyż tylko takimi dysponują. Również ludzie bogaci nieraz inwestują małe kwoty, jeśli dana inwestycja jest ich zdaniem bardzo ryzykowna.

Pieniądze, które można stracić

Jeśli chce się zainwestować małą kwotę, która nie jest potrzebna aby się utrzymać i po prostu mieć co jeść, warto zainwestować w coś, co jest bardzo ryzykowne. Jednakże, trzeba to jeszcze raz podkreślić, że na takie inwestycje warto decydować się tylko wtedy, gdy inwestowane pieniądze nie są nam niezbędne.

Ryzykowne i zyskowne inwestycje

Ryzykowne inwestycje są godne polecenia z tego względu, że można na nich dużo zarobić. Jeśli inwestuje się niewielkie kwoty, to nie warto inwestować ich w bezpieczne instrumenty finansowe, gdyż zysk z inwestycji będzie niezauważalny.

Jeśli chodzi o inwestycje, które pozwalają dużo zarobić, ale czasami też prowadzą do utraty większości kapitału, to warto tu wspomnieć na pewno o bitcoinie. Jest to tak zwana wirtualna waluta, która nie jest regulowana przez żadne organy państwowe, dlatego jej kurs ulega znacznym wahaniom.

Bitcoiny wielu osobom dały już sporo zarobić, jednakże, wielu wciąż obawia się tej inwestycji, gdyż kurs bitcoina potrafi czasami nawet wciągu jednego dnia spaść lub wzrosnąć o kilkadziesiąt procent. Tym nie mniej, niektóre specjalistyczne artukuły przekonują, że bitcoin, jak i inne wirtualne waluty za kilka lat zdominują płatności. Oznaczałoby to, że ich wartość znacząco wzrośnie. Artykuły te sugerują więc, że warto zainwestować w bitcoiny niewielkie kwoty, gdyż jeśli przewidywania okażą się trafne, zarobek będzie całkiem duży. Jeśli natomiast nie sprawdzą się i kurs bitcoina spadnie, strata nie będzie zbyt bolesna.

Inną ryzykowną inwestycją jest zakup akcji jakieś bardzo małej spółki, notowanej na niewielkim rynku. Obroty na takich akcjach są niewielkie, za to wahania kursu olbrzymie. Z tego też względu, czasem można bardzo dużo zarobić i to w krótkim okresie czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here