Konto dla dzieci

Obecnie, prawie każdy dorosły człowiek posiada konto w banku. Jest to w zasadzie koniecznie, aby móc sprawnie funkcjonować w społeczeństwie. Jak się jednak okazuje, konta coraz częściej mają również dzieci. Jaki jest w tym sens, aby zakładać konto dla dziecka?

Nauka oszczędzania

Wydaje się, że posiadanie przez dziecko konta nauczy go oszczędzania. Żadne artukuły o oszczędzaniu pieniędzy, ani żadne książki o ekonomi dla dzieci nie dadzą tak dobrego efektu, jak możliwość obserwowania rosnącej kwoty na koncie.

Poza tym, dziecko korzystając z konta uczy się nie tylko oszczędzania, ale w ogóle zarządzania finansami. Jest to umiejętność, która bardzo przydaje się w dorosłym życiu, warto więc zacząć uczyć się zarządzania własnym kapitałem już w dzieciństwie. Konto dla dzieci daje taką szansę często już dzieciom w wieku 13 lat.

Płatności elektroniczne

Artykuły polecające konta dla dzieci zwracają uwagę na to, że dzięki nim dzieci stają się bardziej obeznane z elektronicznymi płatnościami. Dlaczego jednak jest to istotne? Jak przewiduje wielu specjalistów, być może już niedługo, wszystkie płatności będą realizowane elektronicznie. W każdym razie, łatwo można zauważyć, że gotówka coraz bardziej traci na znaczeniu.

Niewątpliwie więc, już niedługo każdy będzie musiał być obeznany z płatnościami internetowymi i z kartami płatniczymi. Warto więc oswajać dzieci z tymi technologiami, aby w dorosłym życiu nie czuły się one zagubione.

Kwestia bezpieczeństwa

Wydaje się, że konto dla dzieci jest godne polecenia również ze względów bezpieczeństwa. Rzecz w tym, że dziecko, które nosi ze sobą gotówkę jest w niebezpieczeństwie, gdyż może zostać napadnięte i stracić swoje pieniądze. Rzecz jasna, karta płatnicza również może zostać skradziona dziecku. Tym nie mniej, wydaje się, że problem jest wtedy nieco mniejszy. Jeśli chodzi o skradzioną gotówkę to przepada ona na dobre. W przypadku karty natomiast, wystarczy szybko zablokować ją w banku, aby złodziej nie mógł skorzystać ze zgromadzonych na koncie pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here