Zarówno małe jak i duże firmy potrzebują odpowiedniego, merytorycznego wsparcia w zarządzaniu magazynami. Brak oprogramowania do zarządzania magazynem skutkuje stratami firmy, gdyż fizycznie nie jest się w stanie skontrolować wszystkiego, ponieważ pochłania to zbyt dużo czasu, a zająć się także trzeba bieżącą działalnością, np. negocjowaniem z kontrahentami i zawieraniem umów.

Efektywne narzędzia wspomagające zarządzanie

Wybór odpowiedniego programu magazynowego, nie raz nastręcza wielu trudności. Nie znając się na specyfikacji, trudno jest wybrać najlepszy produkt. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę zasoby sprzętowe w firmie i to czy nie należy zaktualizować oprogramowania, które współpracowałoby z określonym programem do zarządzania magazynem. Dobry system zarządzania magazynem, tj. lomag, pozwala na koordynowanie pracy poszczególnych działów w magazynie z komputera osobistego lub telefonu komórkowego. Wysyła także sygnały alarmowe o brakach magazynowych, w określonym dziale.

Pozwala na tworzenie raportów, a także generowanie faktur i rachunków. Umożliwia tworzenie kolorowych etykiet, które ułatwiają odnalezienie towaru przeznaczonego do wysyłki. Pozwala na prawidłową rejestrację towarów dostarczanych na magazyn i współpracę między działami odbioru i rejestracji towarów, rozmieszczania urządzeń na magazynie, a także działem przygotowującym go do wysyłki. Dzięki temu firma może osiągać zyski i ogranicza ryzyko strat spowodowanych złym zarządzaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here