Mogłoby się wydawać, że istnieją sprawy istotniejsze dla firmy niż kawa, ale nic bardziej mylnego! Wystarczy zaobserwować zakłócenie rytmu pracy zespołu podczas najkrótszej przerwy w dostawie napoju lub awarii ekspresu. Zadbaj o kawę dobrej jakości, która stanie się dodatkowym benefitem pracownika, oraz podniesie prestiż firmy.

Kawa to codzienny, przyjemny rytuał, który znacznie poprawia wyniki twojego zespołu. Już sam zapach kawy działa pobudzająco i wpływa na atmosferę pracy w biurze. Dlatego postawmy tezę – dobry ekspres do kawy to połowa sukcesu firmy. Jakie kryteria powinieneś wziąć pod uwagę, kiedy chcesz wybrać odpowiedni sprzęt?

Wybór ekspresu do biura – od czego zacząć?

Pierwszym krokiem podczas wyboru ekspresu do kawy jest obliczenie dziennego zużycia kawy w biurze. By dokładniej oszacować intensywność, z jaką będzie działać ekspres, możesz porozmawiać o tym z teamem. Ekspresy kapsułkowe, a także mniejsze ekspresy na kawę ziarnistą mogą nie odpowiadać zapotrzebowaniu na kawę w firmie. Nie próbuj oszczędzać przy tym zakupie, bo pozornie zaoszczędzony budżet pożrą naprawy sprzętu, a ekspres będzie wyłączony z użyteczności.

Ekspres do kawy na kapsułki

Jeżeli dopiero startujesz z działalnością, a w miejscu pracy zaparzać będziesz do 100 kaw miesięcznie, warto zdecydować się na niewielki ekspres kapsułkowy. Model Lavazza LB 951 spełni wymagania kilkuosobowej firmy. Taki ekspres do kawy sprawdzi się również w osobnym pomieszczeniu – np. dla zarządu. Codzienna konserwacja ogranicza się do usuwania zużytych kapsułek.

Ekspres dla średniej firmy

Bardziej zaawansowanym sprzętem do przyrządzania kawy jest ekspres Saeco Lirika One Touch Cappuccino. To niezwykle prosty w obsłudze ekspres na kawę ziarnistą – za pomocą przycisków przyrządzisz 4 rodzaje kawy, w tym cappuccino. Ekspres może zaparzać średnio 20 kaw dziennie. Rozbudowaną wersją tego modelu jest pojemniejszy ekspres SAECO AULIKA FOCUS, który zaparzy do 50 kaw dziennie. Istnieje także możliwość podłączenia go do instalacji wodnej.

Profesjonalny ekspres do kawy

W przypadku, gdy twoja organizacja zatrudnia więcej osób, zwróć uwagę na modele Saeco Idea Restyle Cappuccino (120 kaw dziennie) oraz Saeco Aulika HSC (75 kaw dziennie). Takie ekspresy do biura posiadają duże pojemniki, możliwość zmiany ustawień na intuicyjnym panelu i przede wszystkim niezawodne młynki do kawy. Jest to profesjonalne urządzenie, które wykorzystuje się także w kawiarniach i hotelach. Daje to gwarancję, że smak kawy nie zawiedzie zespołu.

Zakup czy wynajem?

Jeżeli zdecydujesz się na zakup prywatnego ekspresu, czeka Cię wybór spośród tysiąca ofert, a następnie duża inwestycja. Czytanie recenzji i podejmowanie decyzji bywa niekiedy czasochłonne. Skutki złych decyzji to stałe organizowanie napraw – co wpływa na efektywność zespołu.

Zarówno wybór, jak i późniejszą konserwację ekspresu ułatwią Ci oferty leasingu oraz dzierżawy ekspresów do kawy dostępne w Eden Springs. Ich specjaliści pomogą Ci wybrać  najlepszy asortyment. Gwarancją dokładnej selekcji jest zapewniony w umowie serwis urządzenia. W ramach kompleksowej obsługi otrzymasz również comiesięczną dostawę kawy lub kapsułek. Zdecyduj się na najwygodniejsze dla twojej firmy rozwiązanie full-service.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here