kredyt na remont

Niezależnie od tego, czy kupujemy dom lub mieszkanie w stanie deweloperskim, czy też na rynku wtórnym, prędzej czy później każda nieruchomość będzie wymagała remontu. Zależnie od tego, czy czeka nas remont generalny, czy tylko lekkie odświeżenie, musimy na ten cel przeznaczyć pewną kwotę pieniędzy. Co jednak jeżeli nasze oszczędności są za małe, aby przeprowadzić zmiany? Warto się zastanowić czy może wziąć kredyt na remont.

kredyt na remontPrzygotuj sobie plan działania.

Przede wszystkim, zanim zdecydujemy się wziąć kredyt na remont, powinniśmy dokładnie przemyśleć jak duże zmiany są nam potrzebne. Czy chodzi o to, ze znudziły nam się już płytki w łazience, czy może przecieka dach, elewacja domu jest zniszczona, a może marzy nam się inny układ pomieszczeń w mieszkaniu? Określenie celu, który chcemy osiągnąć po przeprowadzeniu remontu to kwestia kluczowa. Dzięki temu, zawczasu przygotujemy sobie plan i będziemy wiedzieli jak dużej kwoty potrzebujemy, aby przeprowadzić wszystkie niezbędne prace. Od kwoty zależy również z jakiego kredytu na remont będzie nam się najbardziej opłacało skorzystać. Zacznijmy od porównania ofert banków.

Może kredyt gotówkowy?

Nie ma czegoś takiego jak kredyt na remont, który udzielany jest tylko w tym konkretnym celu. Jeżeli planujemy odświeżyć mieszkanie, to będziemy potrzebować zapewne od kilku do maksymalnie kilkudziesięciu złotych, a taką kwotę możemy otrzymać od banku w formie kredytu gotówkowego. Zazwyczaj banki udzielają takiego kredytu na dowolny cel, którego nie musimy podawać, formalności jest niewiele, a czas realizacji pożyczki bardzo szybki. Musimy jednak uważać, ponieważ minusem takiego kredytu na remont jest to, że zazwyczaj kredyty gotówkowe są wysoko oprocentowane, od 10 do nawet 15 procent. Wiele zależy również od tego, jak długi będzie okres spłaty kredytu – im krótszy, tym większa rata miesięczna, ale kwota do oddania niższa. Dlatego zanim zdecydujemy się, że kredyt na remont weźmiemy w formie szybkiej pożyczki gotówkowej, sprawdźmy jak dużo pieniędzy będziemy musieli oddać do banku.

Kredyt hipoteczny na większe wydatki.

Inną opcją jest wzięcie na remont kredytu hipotecznego pod zastaw nieruchomości, którą chcemy wyremontować. Jest to jednak propozycja dla tych osób, które muszą wykończyć dom lub mieszkanie zakupione w stanie surowym lub nieruchomość do remontu jest w stanie całkowitej rozsypki, gdyż kredyt hipoteczny udzielany jest na większe kwoty, nawet około kilkuset tysięcy złotych – jednak wiąże się to ze znacznie większą ilością formalności, a kwota udzielonego kredytu zależy również od wkładu własnego i zdolności kredytowej. Musimy dobrze zastanowić się czy tak wysoki kredyt na remont rzeczywiście jest nam potrzebny.

Zanim przystąpimy do remontu na kredyt, zróbmy dokładne rozeznanie wśród ofert banków – stopy oprocentowania, maksymalna wysokość kredytu gotówkowego i warunki jego spłaty i ewentualne warunki zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Jeśli dokładnie określimy nasze potrzeby, to na pewno wybierzemy taki kredyt na remont, który będzie nam odpowiadał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here