Mieszkania, obrazy, a może wino – w co lepiej zainwestować?

Inwestycje pozwalają nam na bardzo atrakcyjne zyski, ale z drugiej strony niosą też zagrożenie stratami. Dzisiaj do dyspozycji mamy szeroką gamę metod inwestycyjnych – możemy grać na giełdach, kupować nieruchomości albo złoto, korzystać z funduszy inwestycyjnych. Do dyspozycji mamy też inwestycje alternatywne, które zyskują na popularności. W co najlepiej zainwestować swoje pieniądze?

Dobór odpowiedniej metody inwestycyjnej zależy przede wszystkim od posiadanych przez nas środków oraz od tego, jak dużo jesteśmy w stanie zaryzykować. Generalnie zasada jest prosta – im inwestycja bardziej ryzykowna, tym więcej możemy zarobić, ale także dużo stracić. Inwestycje nie dające bardzo wysokich zysków są już bezpieczniejsze.

W co dzisiaj inwestujemy?

Polacy inwestują obecnie coraz częściej. Poszukujemy przede wszystkim inwestycji dających szybkie i wysokie zyski, ale najlepiej, aby były one również bezpieczne. Niestety, nie zawsze kończy się to pełnym powodzeniem, czego przykładem może być Amber Gold. Dlatego przy inwestycjach liczy się zawsze przyszłościowe myślenie i podejmowanie decyzji po dokładnej analizie.

Aktualnie Polacy często inwestują w nieruchomości – według ankiety przygotowanej przez Deutsche Bank niemalże połowa z nas uważa, że to najbardziej korzystna forma ulokowania pieniędzy. Na drugim miejscu pojawiły się inwestycje finansowe jak lokaty bankowe, które są bezpieczne, ale niosą ze sobą niskie zyski. Na dalszych pozycjach znalazły się programy regularnego oszczędzania, fundusze inwestycyjne, inwestowanie na giełdzie. Co ciekawe, spadło zainteresowanie złotem.

Co wybrać dla siebie?

Niezależnie od posiadanej kwoty, powinniśmy zawsze zaplanować swoje inwestycje i pamiętać o tak zwanej dywersyfikacji portfela, czyli podziale środków na bardziej bezpieczne aktywa, na przykład inwestycje finansowe takie jak obligacje albo lokaty, a także te bardziej ryzykowne, na przykład giełdę.

Najlepiej wobec tego zapoznać się z różnymi ofertami, zarówno tymi standardowymi, jak i mniej popularnymi, na przykład inwestowaniem w sztukę, przedmioty kolekcjonerskie, wina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here