Własna firma czy etat

Wiele osób jest zmęczonych lub tez znudzonych pracą na etacie i daliby oni wiele, aby móc z niej zrezygnować. Nie każdemu jednak wystarcza odwagi, aby założyć własną firmę. Poza tym, prowadzenie własnej firmy również ma swoje złe strony.

Pomysł na biznes

Niewątpliwie, aby założyć firmę trzeba mieć dobry pomysł. Żadne artukuły internetowe nie pomogą w stworzeniu oryginalnego biznesu, gdyż sukces można odnieść jedynie będąc oryginalnym. Nie znajdzie się niszy w internecie, gdyż jeżeli powstają artykuły o jakieś branży to znaczy, że nie jest już ona niszowa.

Trzeba więc samemu wpaść na to co może przynosić zyski, czy też jakiej usługi brakuje na rynku. Oczywiście, nie tylko przełomowe biznesy przynoszą zyski, jednakże sztampowe pomysły na pewno nie pozwalają osiągnąć sukcesu.

Bezpieczeństwo pracy na etacie

Wydaje się, że wiele osób nie jest też zdecydowanych na to, aby porzucić pracę na etacie, gdyż daje im ona bezpieczeństwo. Mają oni stałą pensję, która wypłacana jest im każdego miesiąca, przez co nie czują zagrożenia, że pewnego dnia zabraknie im pieniędzy. Jedynym zagrożeniem jest utrata pracy.

W przypadku własnej firmy nigdy nie wiadomo, czy w danym miesiącu zyski będą tak duże jak w poprzednim, czy może w ogóle firma zaliczy stratę. Dlatego też, poczucie bezpieczeństwa jest w tym przypadku zdecydowanie mniejsze.

Odpowiedzialność za firmę

Warto również wspomnieć o tym, że prowadząc własną firmę jesteśmy w stu procentach za nią odpowiedzialni. Każdy nasz błąd może doprowadzić do upadku firmy. Praca na etacie nie nakłada na człowieka tak dużej odpowiedzialności. Jest on odpowiedzialny jedynie za powierzone mu zadania, a nie za los całej firmy.

Niezależność przedsiębiorców

Posiadanie własnej firmy niewątpliwie daje poczucie niezależności. Można pracować w godzinach, które samemu się sobie wyznacza. Ponadto, nie trzeba nikogo słuchać, gdyż właściciel firmy jest sam sobie szefem. Z drugiej strony, prowadzenie własnej firmy często wymaga bycia w gotowości przez w zasadzie całą dobę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here