Jak mądrze wziąć kredyt hipoteczny

Zaciągniecie kredytu hipotecznego to dla wielu ludzi jedyny sposób na kupno własnego mieszkania. Jednakże, należy być ostrożnym i rozsądnym podczas zaciągania kredytu hipotecznego, aby nie dać się skusić na bardzo niekorzystną ofertę.

Ile mogę płacić?

Bank przed przyznaniem kredytu dokładnie sprawdzi naszą zdolność kredytową. Tego można być pewnym. Jednakże, często zdolność kredytowa nie do końca oddaje rzeczywistość. Dlatego też, trzeba samemu dokładnie określić, ile będziemy w stanie płacić za raty kredytu hipotecznego. Tylko w ten sposób możemy zabezpieczyć się przed przykrą sytuacją, w której nagle okaże się, że nie jesteśmy już w stanie spłacać naszego mieszkania.

Porównanie ofert

Przed podpisaniem umowy o kredyt koniecznie należy porównać różne oferty. Powinno się w miarę dokładnie przejrzeć przynajmniej kilka ofert kredytów hipotecznych przed podjęciem ostatecznej decyzji. Oferty banków bowiem różnią się znacząco. Przede wszystkim, zdolność kredytowa nie przez każdy bank określana jest tak samo. Tak więc w niektórych bankach otrzymamy wyższy kredyt niż w innych. Różnice dotyczą oczywiście także liczby rat czy też oprocentowania kredytu. Warto to wszystko dokładnie porównać przed podpisaniem umowy.

Oczywiście, nie każdy zna się na kredytach hipotecznych. Czasem warunki kredytu mogą być nie do końca jasne dla laika. Warto więc skonsultować się z doradcą finansowym. Usługi świadczone przez doradców nie są oczywiście darmowe. Jednakże, inwestycja ta wydaje się o wiele bardziej opłacalna niż zaciągnięcie drogiego i po prostu niekorzystnego dla nas kredytu hipotecznego.

Z drugiej strony, należy również uważać na doradców finansowych. Zdarza się, że mają oni interes w tym ,abyśmy wybrali konkretny kredyt. Po prostu, mogą oni otrzymać prowizję za to, że z niego skorzystamy. Tak więc trzeba dobrze wybierać doradców finansowych i konsultować się tylko z tymi, którzy wzbudzają pełne nasze zaufanie.

Trzeba ufać specjalistom, ale nie tym, którzy pracują dla banków, podobnie, jak nie powinny budzić zaufania artukuły polecające dany kredyt, które sponsorowane są przez jakiś bank.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here