oprocentowanie kredytu mieszkaniowego

W związku z szeroką ofertą kredytów hipotecznych, wybór najkorzystniejszej propozycji nie jest zadaniem łatwym. Do jakich celów służy kredyt hipoteczny:

  • zakup mieszkania z rynku pierwotnego lub wtórnego,
  • zakup lub budowa domu,
  • remont lub adaptacja nieruchomości,
  • wykup mieszkania komunalnego lub zakładowego,
  • przekształcenie lokatorskiego lub własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu w prawo własności,
  • wykończenie, remont lub modernizację wybudowanego mieszkania lub domu,
  • zakup działki.

oprocentowanie kredytu mieszkaniowegoPodczas rozpatrywania wniosku o kredyt hipoteczny bank weźmie pod uwagę nie tylko wysokość Twojego dochodu, ale również historię kredytową czy ciągłość zatrudnienia. Nie ma praktycznie szans, aby uzyskać kredyt hipoteczny bez uzyskiwania zarobków w wysokości adekwatnej do pożyczanej kwoty pieniędzy.

Co to jest oprocentowanie kredytu

Oprocentowanie kredytu to główny koszt związany z kredytem. Na podstawie oprocentowania naliczane są odsetki, jakie płacisz od kredytu – więc od oprocentowania zależy i ogólna wartość odsetek zapłacona w całym okresie kredytu i wysokość raty. Oprocentowanie składa się z marży banku i stawki referencyjnej (na przykład WIBOR). Marża to to co bank rzeczywiście zarabia na danym kredycie – wysokość marży jest ustalana indywidualnie przez każdy bank i zależy od polityki danego banku.

Co to jest RRSO kredytu

Rzeczywiste oprocentowanie kredytu ma ułatwiać wybór najkorzystniejszej oferty kredytowej. Banki zgodnie z prawem muszą podawać klientom wysokość rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania oferowanego kredytu. Oprocentowanie rzeczywiste uwzględnia bowiem nie tylko oprocentowanie kredytu, ale także dodatkowe koszty. Jednak na wysokość RRSO wpływają nie tylko koszty, ale również wartość pieniądza w czasie. W rezultacie oprocentowanie rzeczywiste będzie równe oprocentowaniu kredytu tylko gdyby dług był spłacany jednorazowo na koniec okresu kredytowania. Wtedy np. przez cały rok moglibyśmy korzystać z pożyczonych pieniędzy. W praktyce kredyty spłacamy jednak w miesięcznych ratach. W każdej z nich oddajemy bankowi nie tylko należne odsetki. Stopniowo spłacamy też cząstki długu. Już po spłacie pierwszej raty nie możemy więc dysponować pełną kwotą którą pożyczyliśmy. Tymczasem im krócej możemy korzystać z tych pieniędzy tym wyższe jest RRSO.

Najlepsze kredyty gotówkowe

1. Plus Bank – kwotę 10 tys. zł na półtora roku pożyczy najtaniej. Koszt kredytu dla nowego klienta banku wyniesie 697 zł.
2. Citi Handlowy – za kredyt zapłacisz łącznie 728 zł, czyli niecałe 50 zł
3. Bank Millennium – Korzystając z Pożyczki Gotówkowej na 10 tys. zł, będziesz musiał oddać 826 zł więcej.

Jednym z obecnie najpopularniejszych produktów bankowych jest także kredyt w rachunku bieżącym. To krótkoterminowy kredyt obrotowy o charakterze odnawialnym. Kartę kredytową zwykle otrzymujemy wraz z kontem, ale wiele osób korzysta z niej jedynie po to, aby dokonać płatności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here