konto dla studenta

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy posiada konto bankowe – jest to bezpieczne i bardzo wygodne rozwiązanie, bo mamy dostęp do swoich pieniędzy w każdej chwili, a mnogość rozwiązań jeśli chodzi o wypłacanie gotówki i robienie przelewów, dodatkowo ulatwia nam życie. Zakłądamy konta coraz wcześniej lub, w przypadku uczniów i studentów, robią to za nas rodzice. Z pzooru jest to proste zadanie, bo banki prześcigają się wręcz w odpowiadaniu na potrzeby klientów, ale jakie właściwie konto dla studenta wybrać i na co warto zwracać uwagę?

konto dla studenta Sprawdź dokładnie warunki umowy.

Zazwyczaj studencka kieszeń nie jest zbyt głęboka i wypełniona nieograniczoną iloscią pieniędzy. Dlatego, gdy wybieramy konto dla studenta, warto sprawdzić wszelkie tabele opłat i prowizji. Należy zwrócić uwagę, czy wykonywanie poszczególnych transakcji, nie będzie nas nic dodatkowo kosztować i jaki jest koszt prowadzenia konta. To, co należy sprawdzić przed podpisaniem umowy na konto studenckie, to długość okresu, w którym nie obowiązują żadne opłaty i prowizje. Często jest tak, że prowadzenie konta jest darmowe tylko do pewnego momentu, jak ukończenie studiów, czy też osiągnięcie pewnego wieku. Zazwyczaj konto dla studenta jest pozbawione takich dodatkowych obciążeń, ale trzeba to dokładnie sprawdzić i czytać warunki umowy, którą chcemy zawiązać z bankiem, aby potem uniknąć rozczarowań.

Wygoda i bezpieczeństwo.

Dla młodych ludzi, którzy szukają idealnego konta dla studenta, ważnym aspektem i kierunkiem poszukiwań, będzie zapewne stopień wygody i ułatwień w korzystaniu ze swojego konta. Obecnie większość banków posiada swoją aplikację mobilną, dzięki której możemy w kilku prostych krokach przelać środki z konta na konto, zapłacić w sklepie, czy wypłacić gotówkę w bankomacie bez użycia karty płatniczej. Konto studenckie można połączyć z Facebookiem, zbierać punkty i zwroty pieniędzy za transakcje płatnicze, czy też skorzystać z asystenta płatności, który będzie nam przypominał na przykład o opłatach za czesne, czy też pozwoli ustawić comiesięczne polecenie przelewu. Oczywiście sprawdźmy również jakie mamy narzędzia, gdy będzie trzeba szybko zareagować i na przykład zablokować kartę po jej zagubieniu lub kradzieży. Dzięki takim opcjom korzystanie z konta studenckiego będzie jeszcze łatwiejsze i bardziej przyjazne.

Dobrzej poznaj rynek.

Wybierając idealne konto da studenta, należy dokładnie przejrzeć wszystkie oferty na rynku i ewentualnie skorzystać z usług profesjonalnego doradcy lub po prostu polegać na wiedzy i doświadczeniu bliskich i znajomych – z pewnością w naszym gronie znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie nam doradzić. Obecnie na rynku jest tak wiele opcji kont dla studentów, że banki muszą walczyć o klientów, więc łatwiej o upolowanie korzystnej oferty. Pamiętajmy jednak, że pośpiech nie jest najlepszym doradcą i wybierając najlepsze konto dla studenta, powinniśmy poświęcić temu sporo czasu i uwagi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here