jakie konto bankowe

W dzisiejszych czasach posiadanie konta bankowego to już raczej konieczność niż tylko udogodnienie. Dzięki temu nie musimy ciągle nosić ze sobą gotówki, wystarczy wyjąć kartę i zapłacić. Na koncie bankowym możemy bezpiecznie przechowywać większą ilość pieniędzy, wykonywać przelewy internetowe i płacić rachunki bez wychodzenia z domu. Zgodnie z przeznaczeniem, możemy zakładać różne konta i posiadać więcej niż jedno. Zatem jakie konto bankowe będzie dla nas najlepsze?

jakie konto bankoweSprawdź plusy i minusy.

Zanim dokonamy wyboru, musimy zastanowić się jakie konto bankowe jest nam potrzebne. Czy chodzi nam tylko o to, żeby było darmowe, a może chcemy korzystać z profitów i promocji? To, na co w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę, to fakt, czy nasze konto rzeczywiście będzie prowadzone za darmo, czy może to tylko chwytliwy slogan. Jeżeli bank od razu na wejście wprowadza opłatę za prowadzenie rachunku – uciekajmy. Już na tym etapie wiadomo, że znajdziemy coś lepszego. Kolejnym czynnikiem decydującym jakie konto bankowe wybrać jest to, czy będziemy płacić za przelewy – zwykłe, ekspresowe czy też międzynarodowe. Oprócz tego zorientujmy się czy bank chce pieniędzy za możliwość korzystania z karty płatniczej, a także ile będą nas kosztować wypłaty środków z „obcych” bankomatów. Jeśli przed podpisaniem umowy dokładnie sprawdzimy tabele opłat, to unikniemy niepotrzebnych wydatków, które może w skali miesiąca nie są duże, ale w skali roku wyglądają już nieco gorzej. Jeżeli nie wiemy, jakie konto bankowe będzie najlepsze, to warto też zastanowić się co bank może nam zaoferować poza możliwością trzymania u niego pieniędzy. Aktualnie banki walczą o klienta, więc oferują różne promocje i bonusy, jak na przykład zwroty za operacje kartą, zniżki w niektórych sklepach i programy lojalnościowe. To pozwala zaoszczędzić nieco pieniędzy i ciekawy sposób kontrolować swoje wydatki. Zanim zdecydujemy jakie konto bankowe wybrać, sprawdźmy również jakie usługi dodatkowe zostaną na zaproponowane – czy bank może zaoferować nam na przykład kredyt na preferencyjnych warunkach, bądź prowadzenie lokaty bez opłat. Warto mieć rozeznanie nie tylko w temacie ewentualnych kosztów, ale też profitów, które możemy uzyskać.

Sprawdzajmy opinie i porównujmy.

Jeśli nie umiemy sami podjąć decyzji jakie konto bankowe wybrać, to w internecie aż roi się od różnych porównywarek, które w czytelny sposób przedstawiają wady i zalety poszczególnych ofert. Warto z nich korzystać, bo są sporządzane przez niezależnych ekspertów i często zawierają garść przydatnych informacji, na które sami moglibyśmy nie zwrócić uwagi. Jak zwykle nieocenione są fora internetowe, na których możemy poczytać opinie zadowolonych i rozczarowanych klientów i w ten sposób wyrobić sobie zdanie na temat tego, jakie konto bankowe będzie dla nas najlepsze. Warto również prowadzić otwarte rozmowy z kilkoma bankami, bo może będą w stanie przygotować nam atrakcyjną, indywidualną ofertę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here