gdzie najlepiej wziąć kredyt

Jeżeli planujemy większe wydatki, zawsze pojawia się pytanie o nasze możliwości finansowe. Nie zawsze jednak dysponujemy takimi oszczędnościami, które pozwalają na realizację naszych planów lub wydatki pojawiają się nagle i nieoczekiwanie, a nasze konto jest puste. W takich sytuacjach najczęściej zaczynamy się zastanawiać nad tym, gdzie najlepiej wziąć kredyt – okazuje się wtedy, że nie jest to łatwa decyzja, ale przy odpowiednim przygotowaniu, na pewno uda nam się dokonać właściwego wyboru.

gdzie najlepiej wziąć kredytJak duże będą twoje wydatki?

Przede wszystkim, zanim udamy się do konkretnego banku, musimy zastanowić się nad tym ile pieniędzy rzeczywiście potrzebujemy. Nie ma bowiem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie gdzie najlepiej wziąć kredyt, bo wszystko zależy od naszej sytuacji finansowej i zawodowej, wkładu własnego, czy też rodzaju umowy, na której jesteśmy zatrudnieni. Grzeszki z przeszłości, jak niezapłacone mandaty, niestety również mogą nam nieco utrudnić zadanie dlatego dobrze jest uporządkować swoje sprawy zanim udamy się do banku. Istnieją różne rodzaje kredytu, najpopularniejsze to kredyty gotówkowe lub hipoteczne – tutaj również wszystko zależy od kwoty, którą chcemy pożyczyć od banku.

Dobierz kredyt do potrzeb.

Jeżeli potrzebujemy wysokiej kwoty pożyczki, możemy zaciągnąć kredyt hipoteczny, którego zabezpieczeniem będzie posiadana przez nas nieruchomość. To, gdzie najlepiej wziąć kredyt hipoteczny, zależy od tego jaką mamy zdolność kredytową – czyli wysokość dochodów, rodzaj umowy z pracodawcą, a także liczba osób w gospodarstwie domowym. Ważnym czynnikiem jest również wysokość wkładu własnego oraz okres, na jaki chcemy wziąć kredyt – oczywiście im dłuższy czas spłaty, tym mniejsze raty, ale większe oprocentowanie. Należy dokładnie przeliczyć ostateczną kwotę do spłaty, zanim podejmiemy decyzję gdzie najlepiej zaciągnąć pożyczkę. W przypadku mniejszych kwot, powiedzmy do 50 tysięcy, bank zazwyczaj nie pyta na co chcemy wziąć kredyt, nie prześwietla też tak dokładnie naszej zdolności kredytowej, formalności również jest mniej.

Korzystaj z porad specjalistów.

Jeżeli mimo świadomości wszelkich warunków i znajomości oferty banków, nie jesteśmy w stanie ocenić gdzie najlepiej wziąć kredyt, to najbardziej rozsądnym rozwiązaniem wydaje się zatrudnienie niezależnego doradcy kredytowego, który jest biegły w znajomości wszelkich zasad oprocentowania i udzielania kredytu, a także jest w stanie skutecznie negocjować warunki pożyczki z poszczególnymi bankami. Często jest tak, że za usługi doradcy nie musimy płacić, ponieważ dostaje on prowizję od banku, w którym chcemy wziąć kredyt. Jest to dobre rozwiązanie i zazwyczaj gwarantuje nam korzystne warunki.

Nie da się podjąć decyzji gdzie najlepiej wziąć kredyt bez uprzedniego rozeznania na rynku banków i poznania dokładnych warunków kredytu, na jaki planujemy się zdecydować. Nie bójmy się skierować zapytania do różnych banków, a na pewno będziemy w stanie zdecydować gdzie najlepiej wziąć kredyt dostosowany do naszych potrzeb i możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here