Dotacja z urzędu pracy na otworzenie firmy

Wiele osób chciałoby założyć własną firmę, jednakże brakuje im na to funduszy. Wydaje się, że dotacja z urzędu pracy na założenie firmy może rozwiązać ten problem.

Jak to zrobić?

Każdy kto chce otrzymać dofinansowanie z urzędu pracy powinien złożyć odpowiedni wniosek. Warto jednak zauważyć, że nie każdy otrzyma dotację. Rzeczą najważniejszą, zwiększającą znacząco szanse na akceptacje wniosku jest stworzenie dobrego biznesplanu.

Niewątpliwie, nauczenie się tworzenia biznesplanu jest rzeczą absolutnie podstawową, jeśli chce się zostać przedsiębiorcą. Na początek warto przeczytać artukuły poradnikowe w internecie. Od czegoś trzeba bowiem zacząć. Jednakże, artykuły nie są niestety wystarczające, jeśli chce się stworzyć w pełni profesjonalny biznesplan. Najlepszym rozwiązaniem jest zapisanie się na kurs, na którym profesjonaliści uczą krok po kroku jak tworzyć plan biznesu.

Dla kogo dotacja?

Generalnie, stworzenie biznesplanu to podstawa, jednakże warunków, które trzeba spełnić, aby otrzymać dotację na założenie firmy jest znacznie więcej.

Dotacje z urzędów powstały po to, aby walczyć z bezrobociem. Dlatego też, szansę na otrzymanie dotacji ma jedynie osoba, która jest zarejestrowana jak osoba bezrobotna. Tym samym, wiele osób wyłączonych jest z możliwości starania się o dofinansowanie. Przykładowo, nie mają na nią szans studenci, którzy uczęszczają na studia dzienne. Jednakże, studiowanie zaoczne jest już dozwolone.

Co więcej, odrzucane są również wnioski o dotacje osób, które pomimo, iż miały szansę w okresie minionego roku podjąć pracę, nie skorzystały z tej szansy.

Jak długo trwa cały proces

Bez dwóch zdań, bezrobotnym zależy na tym, aby jak najszybciej znaleźć źródło dochodu. Urzędy wychodzą więc na przeciw ich oczekiwaniom i starają się załatwić kwestię dotacji jak najszybciej. Przeważnie, dofinansowanie przekazywane jest najpóźniej do 2 miesięcy. W niektórych urzędach jednak, zwłaszcza w przypadku bardziej skomplikowanych wniosków, czas ten może się nieco wydłużać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here