Doradztwo HR

Jeśli masz spore trudności z pozyskiwaniem nowych pracowników, a nieobsadzone etaty w Twojej firmie czekają na chętnych od wielu tygodni, to nie ma w tym nic dziwnego. W identycznej sytuacji znajduje się większość polskich pracodawców. Sytuacja na rynku zatrudnienia jest trudna, a utrzymujące się niskie bezrobocie w połączeniu z narastającą presją płacową (i inflacyjną) mogą przynieść kolejne komplikacje.

W niespokojnych czasach dobrze jest móc skorzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów od rynku pracy. Taką szansę daje Ci doradztwo HR – usługa budząca coraz większe zainteresowanie wśród pracodawców we Wrocławiu i całym województwie dolnośląskim. Dowiedz się, na czym to dokładnie polega i w jaki sposób może przyczynić się do rozwiązania Twoich problemów kadrowych.

Czym jest doradztwo HR?

Doradztwo HR to usługa świadczona przez profesjonalne agencje pracy, które w jej ramach analizują problemy kadrowe przedsiębiorstwa, oceniają dotychczasową strategię rekrutacyjną oraz proponują zmiany, których celem będzie skuteczniejsze pozyskiwanie pracowników do firmy klienta.

Doradztwo odpowiada na potrzeby tych pracodawców, którzy są już zniechęceni brakiem sukcesów rekrutacyjnych i nie wiedzą, gdzie popełniają błąd. Nie mogą sobie również pozwolić na ciągłe podnoszenie stawek w ramach konkurowania o pracowników z innymi firmami z branży.

Doradztwo HR to bardzo dobra inwestycja również dla firm, które dopiero planują rozpocząć rekrutację i chcą ograniczyć ryzyko, że cały proces się wydłuży i zakończy zatrudnieniem nieodpowiednich osób.

Od doradztwa do podjęcia konkretnych działań

Wielu pracodawcom może się wydawać, że doradztwo HR nie jest dla nich, ponieważ nie potrzebują teoretycznych rozważań i wskazywania błędów, a konkretnych efektów. Takie podejście wynika z niezrozumienia istoty tej usługi.

Doradztwo HR nie ma na celu zostawienia pracodawcy z przemyśleniami. Chodzi tutaj o znalezienie i zaproponowanie takich rozwiązań, które pozwolą firmie zwiększyć zatrudnienie, skrócić proces rekrutacyjny oraz podnieść jakość kadry.

W ramach tej usługi agencja może zaproponować podjęcie bardzo konkretnych działań – na przykład skierowanie do pracy w firmie klienta pracowników tymczasowych, jeśli analiza wykaże, że jest to najkorzystniejsze rozwiązanie dla pracodawcy potrzebującego szybko zwiększyć produktywność zakładu w związku z otrzymaniem dużego zamówienia.

Kiedy warto skorzystać z doradztwa HR?

Doradztwo HR jest usługą skierowaną do wszystkich przedsiębiorstw, które notują duże trudności z pozyskiwaniem nowych pracowników, ale nie tylko. Warto się na to zdecydować w każdej z poniższych sytuacji:

  • koszty zatrudnienia rosną nieproporcjonalnie do przychodów,
  • zaburzona struktura zatrudnienia (np. firma utrzymuje zbyt dużo nieproduktywnych etatów administracyjnych),
  • firma ma duże problemy z utrzymaniem najlepszych pracowników,
  • brak zainteresowania ofertami zatrudnienia.

Doradztwo HR jest również bardzo dobrym wstępem do planowanego zatrudnienia cudzoziemców oraz skorzystania z pracowników tymczasowych. Agencja podpowie pracodawcy, jak się za to zabrać, jakie zmiany wprowadzić oraz oceni, na ile będzie to korzystne dla przedsiębiorstwa.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych argumentów za tym, aby skorzystać z doradztwa HR, to znajdziesz na stronie https://crewforyou.pl/aktualnosci/.

Jak skorzystać z doradztwa HR?

Punktem wyjścia do tego jest znalezienie agencji HR, która świadczy taką usługę na rzecz przedsiębiorstw we Wrocławiu i regionie. Wybór jest spory, dlatego warto skupić się na kilku podstawowych kryteriach: renomie agencji, opiniach jej dotychczasowych klientów, a także zakresie oferty (im więcej usług dopasowanych do potrzeb Twojej firmy, tym większa szansa na to, że doradztwo nie będzie mieć charakteru wyłącznie teoretycznego).

Doradztwo HR we Wrocławiu świadczy znakomicie oceniana agencja Crew For You, która specjalizuje się m.in. w pozyskiwaniu pracowników tymczasowych oraz zatrudnianiu pracowników ze Wschodu. Z jej pełną ofertą możesz się zapoznać na stronie https://crewforyou.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here