wzór podania o pracę

Podanie o pracę jest przesyłane zwykle wtedy, gdy dana osoba chce ubiegać się o zatrudnienie w firmie, która w tym konkretnym momencie nie prowadzi żadnych otwartych rekrutacji. Podanie ma być symbolem indywidualnej inicjatywy i ambicji kandydata. Jednocześnie musi zostać przygotowane zgodnie z pewnymi określonymi wymaganiami, które najlepiej obrazuje wzór podania o pracę, na którym każdy może się oprzeć (a zwykle jest to bardzo dobry pomysł).

Jak napisać dobre podanie o pracę?

To, co wyróżnia dobrze skonstruowane podanie o pracę, to na pewno odpowiednia długość. Żaden rekruter nie będzie bowiem tracić piętnastu minut na czytanie kilku stron podania wypełnionego małym druczkiem, przypominającego jakąś mini książkę albo dziennik osobistych zwierzeń kandydata. Zakłada się, że idealne podanie powinno zmieścić się na maksymalnie czterech stronach A4. Dobrze by było jednak jeszcze bardziej je skrócić, a w wielu przypadkach ograniczyć je do zaledwie jednej strony, albowiem wtedy zaistnieje większa szansa na to, że ktoś to podanie rzeczywiście zechce przeczytać, nie zrażając się od razu jego objętością. Ponadto forma dokumentu musi być oficjalna. Tutaj nie ma miejsca na używanie jakichś kolokwialnych zwrotów i potocznych słówek. Formalny charakter dokumentu zawsze będzie przemawiać na korzyść kandydata.

Wzory podań o pracę podpowiadają, w którym miejscu zapisać konkretne informacje, jednakże za nikogo tych informacji nie podadzą, tak więc o tę kwestię samemu należy się zatroszczyć. Znaczenie ma nawet sposób odżywania się do adresata. Zwroty powinny być oficjalne i zarazem uprzejmie, nienacechowane ani negatywnie, ani też szczególnie pozytywnie. Najważniejszą rolę odegra zwykle akapit związany z doświadczeniem zawodowym, w którym warto nieco bardziej się rozpisać, zwłaszcza jeśli posiada się naprawdę ciekawe doświadczenie i można się pochwalić współpracą z jakimiś znanymi firmami lub współpracą przy ciekawszych projektach. Dla większości pracodawców ten aspekt ma kluczowe znaczenie. Niejednokrotnie doświadczenie staje się teraz ważniejsze od wykształcenia, albowiem coraz trudniej o angaż przy dużym projekcie niżeli o uzyskanie tytułu magistra.

Przeczytaj też: http://kutno.net.pl/artykuly/lifestyle,jak-napisac-listy-motywacyjny,453342.html

We wszystkich wzorach zaprezentowanych na stronie internetowej www.aplikuj.pl/cv/wzory-podan-o-prace/ na samym końcu dokumentu pojawia się też miejsce na jego odpowiednie zakończenie. Warto tutaj podkreślić, że jest się chętnym i gotowym do wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym. Podanie o pracę musi też zawierać oczywiście aktualne dane kontaktowe oraz dane adresowe kandydata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here