jak dorobić do pensji

W dzisiejszych czasach duże znaczenie mają pieniądze i stan posiadania – to jest fakt i chociaż mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, to jednak ich posiadanie znacznie ułatwia i umila codzienną egzystencję. Jeżeli jednak nie było dane nam się urodzić jako spadkobierca ogromnej rodzinnej fortuny, to szukamy sposobów na to, aby dorobić sobie do pensji. Możliwości mamy naprawdę dużo, wystarczy tylko chcieć i zastanowić się nad tym, co właściwie chcielibyśmy robić po godzinach pracy.

jak dorobić do pensjiZastanów się, co chcesz robić.

Zanim zabierzemy się za szukanie dodatkowego źródła utrzymania, musimy ocenić swoje możliwości. Jeżeli pracujemy 8 godzin dziennie, to będzie nam łatwiej wygospodarować trochę czasu na dodatkowe zajęcia, ale im więcej czasu spędzamy w naszej podstawowej pracy, tym trudniejsze może być dorobienie do pensji, głównie z przyczyn logistycznych i organizacyjnych. Ale nie zniechęcajmy się! Przecież mamy weekendy – łatwo można wtedy dorobić do pensji, chwytając się takich zajęć jak roznoszenie ulotek, opieka nad dziećmi czy osobami starszymi lub praca w gastronomii – w pubach, które w weekendy przeżywają oblężenie, czy podczas zorganizowanych przyjęć. Tego rodzaju praca to również okazja, aby oprócz wynagrodzenia, otrzymać również napiwki – w zależności od miejsca i klientów, często wcale nie takie niskie.

A może coś kreatywnego?

Osoby ukierunkowane artystycznie, mogą dorabiać do pensji, oddając się pracy kreatywnej i twórczej – tworzenie grafik, projektowanie wnętrz, malowanie obrazów na zlecenie, czy praca w realizacji telewizyjnej, to tylko niektóre z możliwości. Można powadzić warsztaty dla dzieci, na przykład z rysunku, czy też dorobić do pensji ucząc początkujących gry na różnych instrumentach. Jest naprawdę dużo osób, które korzystają z takich usług, niekoniecznie profesjonalnych instruktorów. Dla tych, którzy tańczą, istnieje możliwość prowadzenia zajęć w szkołach tańca, czy też tworzenia choreografii do różnych spektakli i tym podobnych. Dla zapracowanych w tygodniu, zajęcia tego typu będą nie tylko sposobem na dorobienie do pensji, ale też ciągłe rozwijanie swoich umiejętności i pasji. Dzięki dodatkowym zajęciom unikniemy też popadania w rutynę i zadbamy o stały kontakt z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.

Wszystko zależy od nas.

Tak naprawdę osoby, które zastanawiają się jak dorobić do pensji, powinny zastanowić się co chcą robić, bo wybór jest szeroki. Oprócz wymienionych wyżej sposobów, można również udzielać korepetycji dzieciom i młodzieży, zająć się psami sąsiadów, czy nawet drobnymi pracami porządkowymi, jak koszenie trawy, czy mycie okien. Dla osób, które takie zajęcia uważają za mało ambitne, istnieją inne możliwości – można zostać copywriterem, zająć się tłumaczeniem tekstów lub pisaniem bloga, który z czasem zacznie przynosić dochody. Naprawdę dorobienie do pensji jest dziś łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Wystarczy jedynie trochę chęci i wolnego czasu, a na pewno znajdziemy coś dla siebie i będziemy zadowoleni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here