Robot agv

Roboty AGV, które nie tak dawno pojawiły się na rynku, cieszą się zainteresowaniem nie tylko dużych firm przemysłowych. Zaawansowana technologia, oszczędność czasu i bezpieczeństwo to cechy, które ceni sobie każda firma. Nie od dziś wiadomo, że praca na magazynie lub na hali produkcyjnej może być niebezpieczna szczególnie, jeśli załoga ma do czynienia z dużymi wysokościami, trudno dostępnymi miejscami czy wielkogabarytowymi towarami. Decydując się na zakup robota AGV należy zwrócić uwagę na kilka czynników:

Bezpieczeństwo robot AGV

Każda maszyna, nie tylko robot przemysłowy może stanowić zagrożenie dla człowieka w bezpośrednim kontakcie. W związku z tym każde stanowisko musi być wyposażone w takim system bezpieczeństwa, który gwarantować będzie nadzór nad pracą urządzenia. W tej sytuacji świetnie sprawdzają się układy nadzorujące przestrzeń 2D i 3D stosowane wokół urządzenia.

Ponadto samojezdne wózki AGV posiadają niezbędne czujniki wykonane zgodnie z dyrektywą 2006/42/EC. Nadane certyfikaty bezpieczeństwa dotyczą nie tylko samych robotów, ale również trasy oraz innych rodzajów ryzyka. System skanujący posiada kilkanaście obszarów kontroli, które mogą być w dowolny sposób programowane przez wyspecjalizowanych pracowników.

Parametry techniczne robota AGV

Transport elementów może mieć miejsce zarówno na przyczepie jaki i na korpusie robota. Minimalny czas pracy dla sprzętu oznaczony został na poziomie 8 godzin, ale istnieje możliwość wydłużenia go nawet dwukrotnie. Robot można wyposażyć w system automatycznego ładowania i w ten sposób wyeliminować proces wymiany akumulatorów. Wózek można zatrzymać w odpowiednim miejscu i podłączyć go pod układ zasilania. Średnia prędkość, jaką mogą osiągać roboty to zazwyczaj 1,5 m/s.  Należy pamiętać, że masa transportowanego produktu na płaskiej powierzchni może dochodzić do 1500kg, a jest to możliwe dzięki szerokiej gamie napędów.

Niezawodność robota AGV

Roboty AGV to solidna i wyjątkowa linia. Materiały z jakich produkowane są wózki samojezdne są najwyższej jakości. Poruszają się one pod kontrolą niezawodnego systemu monitoringu. Zawsze trafiają w odpowiednie miejsce, po ścieżce wykonanej z taśmy magnetycznej lub namalowanej farbą i śledzenia jej za pomocą kamery zamontowanej w robocie.  Roboty posiadają wmontowane hybrydowe systemy nawigacji RTLS oraz SLAM.

Roboty Akita

Niewielkie roboty serii Akita to udogodnienie, które z pewnością spełni oczekiwania niejednego przedsiębiorcy. Masa pojazdu to zaledwie 90kg, a wymiary to 810 x 550 x 480 mm. Urządzenie to posiada skaner bezpieczeństwa i porusza się z prędkością maksymalną 1,1 m/s, czyli około 4km/h.

Pracuje z precyzją 30 mm, a temperatura pracy wynosi od 5 do 40 stopni Celsjusza. Czas pracy robota wynosi od 8 do 16 godzin, zaś ładowanie akumulatora trwa godzinę. Pojazd ten to modułowa, rekonfigurowalna i skalowana platforma, której celem jest praca o minimalnej ingerencji.

Roboty Husky

To moc i wytrzymałość. Są one większe od robotów Akita. Ich rozmiar to 1200 x 760 x 400 mm, zaś waga to 200kg. Posiadają one dwa skanery bezpieczeństwa, a czas ładowania akumulatora to jedna godzina. Roboty pracują przy maksymalnym obciążeniu 1500 kg, a długość pracy przy naładowanej baterii to 8-16 godzin. Prędkość maksymalna osiągana przez Husky to 4 km na godzinę, temperatura pracy zaś to 5-40 stopni Celsjusza.

Roboty AGV to świetne rozwiązanie dla wielu przedsiębiorstw, które wymagają pracy w trudnych produkcyjnych lub magazynowych warunkach. Warto zastanowić się nad zakupem takiego sprzętu, który ułatwi pracę i zapewni bezpieczeństwo w każdej sytuacji.

Źródło: http://justyna-adamczyk.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here