czy kuchnia-zabawka jest odpowiednia dla dziecka?

Maluchy uwielbiają naśladować swoich rodziców i bawić się w odgrywanie ról. Zabawa w gotowanie i przyrządzanie potraw, to jedna z ulubionych dziecięcych zajęć. Aby uniknąć sytuacji, w której dziecko próbuje obsłużyć prawdziwą kuchenkę, warto rozważyć zakup specjalnej zabawkowej kuchni dla dzieci.

Kuchnia dla dzieci – jako miejsce kreatywnej zabawy

Kuchnie i akcesoria dla dzieci zachęcają maluchy do kreatywnej i twórczej zabawy, która może odbyć się na różne sposoby. Dzieci w takiej kuchni spokojnie mogą naśladować to, co dzieje się w prawdziwej kuchni. Świetną zabawą jest aranżowanie scenek sytuacyjnych. Podczas zabawy w gotowanie maluchy uczą się nazw warzyw, owoców i pozostałych produktów spożywczych, które są wykorzystywane do gotowania.

W taką zabawę najbardziej lubią się bawić najmłodsze dzieci. Może być to zabawa samodzielna, jak i w gronie najbliższych osób. Równie ciekawym pomysłem jest włączenie do zabawy lalek i pluszaków, które będą próbować potraw, ugotowanych przez malucha.

Kuchnie i akcesoria dla dzieci

Na co zrobić uwagę kupując kuchnie i akcesoria dla dzieci?

Obecnie w większości sklepów stacjonarnych i internetowych znajdziemy wiele modeli kuchni i akcesoriów zabawkowych dla dzieci. Przez tą mnogość produktów, wybór wcale nie jest taki prosty. Przed wyborem idealnej kuchni dla malucha, należy zwrócić szczególną uwagę nie tylko na walory estetyczne, ale i na rozmiar kuchni dla dziecka. Zdecydowanie lepszym wyborem jest kuchnia o większym rozmiarze, dlaczego? Ponieważ mniejsza wersja może szybciej znudzić się dziecku oraz być za mała jak dziecko podrośnie.

Istotne jest również wykończenie kuchni, powinno być solidne. Taka kuchnia ma być trwała, dlatego musi być wykonana z dobrej jakości materiałów. Najrozsądniejszym wyborem jest zakup drewnianej kuchni dla dziecka, która posłuży przez dłuższy okres czasu i będzie odporna na uszkodzenia.

Kolejnym ważnym aspektem jest bezpieczeństwo dziecka. Stojąc przed wyborem odpowiedniego modelu, należy zwrócić uwagę czy dana kuchnia jest pozbawiona ostrych krawędzi i elementów, które mogą stanowić niebezpieczeństwo dla dziecka.

Najlepiej jak kuchnia jest wykonana z naturalnych, ekologicznych materiałów. Nie powinna być lakierowana farbami i lakierami, które wytwarzają szkodliwe substancje dla dziecka. Kuchnia dla dzieci powinna posiadać wszystkie wymagane atesty i certyfikaty.

Jeżeli chodzi o akcesoria do kuchni dziecięcej, lepiej opłaca się kupić kuchnię w zestawie z podstawowym wyposażeniem. Do zabawy dziecku potrzebne są garnki, łyżki oraz patelnie.

Przeczytaj też: http://www.menis.pl/kreatywne-zabawki-dla-dzieci-co-daja-takie-zabawki-dziecku/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here