Konsumencki leasing samochodu – gdzie, jak i dlaczego?

0
1200

Leasing to opcja wybierana każdego roku przez tysiące Polek i Polaków. Coraz więcej samochodów poruszających się po polskich drogach to właśnie pojazdy w leasingu. Znaczna część umów leasingowych dotyczy właśnie samochodów osobowych, rzadziej także ciężarowych, budowlanych lub innych. Poniżej opowiemy o leasingu samochodów osobowych dla osób prywatnych. Dowiesz się, czy jest to rozwiązanie atrakcyjne, jakie są jego silne strony oraz kiedy warto się na nie zdecydować.

Leasing konsumencki – atrakcyjne warunki i niskie raty

Leasing konsumencki to rozwiązanie, które daje wiele możliwości osobom potencjalnie zainteresowanym zakupem samochodu. Najczęściej, do umów leasingowych przystępują osoby prowadzące własną działalność gospodarczą – zarówno firmy jednoosobowe jak i większe przedsiębiorstwa. Również osoby prywatne decydują się na leasing, który jeszcze niedawno był dla nich niedostępny.

Na czym polega leasing? Jest to umowa zawierana pomiędzy dwoma stronami, z których jedna jest leasingodawcą, a druga – biorcą. Prawa własności do danego pojazdu znajdują się w rękach leasingodawcy. Natomiast prawo do użytkowania po stronie leasingobiorcy. Pod tym względem, umowa przypomina częściowo umowę dzierżawy.

Kluczowe w czasie trwania umowy leasingowej są miesięczne raty. Ich wysokość jest ustalana w zależności od wartości początkowej danego pojazdu oraz wkładu własnego, a także innych czynników. Wysokość rat powinna być jak najniższa, a po wyczerpaniu czasu trwania umowy – masz prawo do zakupu pojazdu bądź też przystąpienia do kolejnej umowy leasingowej. Zakup odbywa się najczęściej za symboliczne 1% wartości danego pojazdu.

Umowa leasingowa – szybko i konkretnie

Uzyskanie decyzji w sprawie leasingu może trwać nieco czasu – podobnie jak w przypadku ustalania zdolności kredytowej. Niektóre firmy są pod tym względem bardziej sprawne – gwarantują możliwość uzyskania decyzji leasingowej już w ciągu 60 minut od złożenia wniosku. Warto też zwrócić uwagę, czy interesujący cię leasingodawca jest gotów dopasować wysokość i ilość rat do twoich zdolności finansowych oraz oczekiwań.

Przeglądając oferty leasingodawców, warto też zwrócić uwagę, czy są gotowi pomóc ci w załatwieniu wszelkich formalnych wymogów. Chodzi nie tylko o wypełnienie samego wniosku, ale również załatwienie pozostałych dokumentów oraz systemową pomoc doradczą. Jeśli więc interesuje cię auto w leasing – osoba prywatna – powinieneś wybrać tę firmę, która uwzględni twoje oczekiwania i dopasuje do nich warunki umowy.

Najbardziej sprawni dealerzy to ci, których salony odwiedzisz tylko raz. Od razu po złożeniu wniosku podejmą się przeanalizowania twojej sytuacji i zdolności finansowych, a w krótkim czasie przekażą także decyzję. Mówiąc wprost – ich salon odwiedziesz tylko raz: by złożyć wniosek i niemal od razu odebrać decyzję, a jeśli będzie pozytywna – podpisać umowę oraz cieszyć się możliwością użytkowania nowego samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here