Kancelaria radcy prawnego

W dzisiejszym świecie podstawowa wiedza na temat prawa jest bardzo ważna, ponieważ nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć. Na wypadek sytuacji kryzysowej warto wiedzieć, gdzie szukać pomocy. W tym artykule omówimy, kiedy najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta w kancelarii radcy prawnego.

Kancelaria radcy prawnego – czym zajmuje się radca prawny?

Radca prawny to osoba, która ukończyła studia prawnicze, odbyła aplikację i złożyła egzamin radcowski. To specjalista, od którego naprawdę wiele się wymaga, chociażby ze względu na to, że należy do grona zawodów zaufania publicznego. Do obowiązków wykonywanych przez radcę prawnego należy między innymi doradztwo, a także przygotowywanie potrzebnych nam pism i pomoc w charakterze obrońcy w sprawach toczących się przed sądem. Jego zadaniem jest nie tylko pomoc osobom indywidualnym, ale również przedsiębiorstwom. Dzięki wsparciu tego specjalisty nie trzeba zagłębiać się w regulaminy i inne materiały prawne, które niestety ciężko jest zrozumieć po pierwszym przeczytaniu. Wykwalifikowany radca prawny wytłumaczy wszystko w jasny sposób, a jego doświadczenie przyda się do rozwiązywania problemów dotyczących kwestii prawnych. Wiele osób po przeczytaniu tego opisu może uznać, że radca prawny to po prostu adwokat kryjący się pod inną nazwą. Czy takie spostrzeżenie jest trafne?

Kancelaria radcy prawnego a wizyta u adwokata – czym się różnią?

Wiele osób myli radców prawnych z adwokatami. Od razu warto wspomnieć, iż oba zawody są do siebie podobne, aczkolwiek nieznacznie się różnią. Tak naprawdę najważniejszą różnicą jest fakt, iż radca prawny oferuje swoją pomoc przedsiębiorstwom, ale tylko wtedy, gdy nie jest zatrudniony na podstawie umowy. W takiej sytuacji nie może wystąpić w charakterze obrońcy swojego pracodawcy podczas procesów karnych. Z adwokatem możemy podpisać wyłącznie umowę cywilnoprawną, zaś z radcą prawnym również umowę o pracę. Wymienione, jak również inne różnice są tak nieznaczne, że przeciętny Polak nawet nie zwróci na nie uwagi. Tak naprawdę główną kwestią jest tutaj po prostu nazwa, bo przy problemach z prawem możemy skorzystać z porady zarówno radcy prawnego, jak i adwokata. Wizyta w kancelarii radcy prawnego jest świetnym pomysłem, gdy potrzebujemy porady. Jednak znalezienie wykwalifikowanego specjalisty, który wytłumaczy wszystko w jasny sposób i zadba o odpowiednią atmosferę nie jest proste. Pomóc w tym może nam internet. Prawnicy posiadają swoje strony, na których można dowiedzieć się więcej o dostępnych usługach. Przykładem jest https://www.kancelaria-ciesielski.pl/. Szukanie sprawdzonych miejsc da gwarancję, że pomoc będzie profesjonalna i adekwatna do sytuacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here