Inwestycja w wino

Polacy sfrustrowani niskim oprocentowaniem lokat zaczęli coraz częściej szukać alternatywnych dla ulokowania swoich pieniędzy. Jedną z atrakcyjniejszych inwestycji zdaje się być inwestycja w wino.

Im starsze, tym lepsze

Każdy wie, że generalnie wino im jest starsze, tym jest lepsze. Zgadzają się z tym amatorscy smakosze wina, jak i specjaliści. Dlatego też, inwestycja w wino zwraca się choćby z tego względu, że praktycznie każde wino z czasem zyskuje na wartości, gdyż staje się coraz lepsze w smaku.

Warto jednak pamiętać, ze jest to inwestycja długoterminowa. Artukuły pisane przez ludzi, którzy inwestują w wino i wiele już na nim zarobili mówią jasno o tym, że nie warto sprzedawać wina szybciej, niż po 5 latach od jego zakupu. Tak na prawdę jednak, zwykle opłaca się je sprzedawać dopiero po 10 lub nawet kilkunastu latach. Dlatego też, inwestować w wino opłaca się jedynie pieniądze, których nie potrzebujemy na bieżące wydatki. Jest to inwestycja, która pozwala zabezpieczyć swoją przyszłość, nie daje jednak szybkich zysków.

Przechowywanie wina

Przed inwestycją w wino trzeba zadbać o to, aby mieć je gdzie przechowywać. Ażeby wino stawało się coraz smaczniejsze i zyskiwało na wartości koniecznie trzeba prawidłowo je przechowywać. Dlatego też, jeśli nie dysponuje się piwniczką lub innym miejscem przystosowanym do przechowywania wina lepiej odpuścić sobie tę inwestycję.

W jakie wina inwestować

Generalnie, wybór win, w które można zainwestować jest duży. Największy zysk zdają się jednak przynosić wina Bordeaux. Jest to uznana marka, która od lat przynosi regularne zyski. Tym niemniej, nie każdy rocznik wina jest tak samo dobry, dlatego nie wszystkie roczniki dają tak samo wysokie zyski.

Jeśli chodzi o wino Bordeaux, uważa się, że wina z lat 2009 i 2010 są szczególnie godne uwagi. Były to bardzo dobre lata, w których zbiory były wyjątkowo duże, co spowodowało, że powstałe wtedy wina cechuje wyśmienity smak. Jeśli chodzi o kolejne lata, ze zbiorami było nieco gorzej, dlatego też, nie powstawały aż tak smaczne wina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here