Płacenie przez internet nie jest skomplikowane i każdy z nas może szybko i wygodnie robić przelewy on-line lub płacić kartami. Podczas opłacania zakupów czy wykupowania usług w sieci często korzystamy z usługi Pay-By-Link. Na czym to polega?

Płatności odbywające się przez internet powinny być bezpieczne, szybkie i wygodne. Właśnie taka jest usługa Pay-By-Link, która została przygotowana z myślą o tych osobach, które chcą komfortowo przekazywać pieniądze do odbiorcy przy zachowaniu najlepszych standardów bezpieczeństwa.

Pay-By-Link – na czym to polega?

Usługa Pay-By-Link to po prostu płatność przez wygenerowany link. Stosowana jest ona bardzo często przez różne serwisy internetowe – portale aukcyjne, sklepy internetowe, serwisy prowadzące sprzedażą on-line, które wykorzystują systemy płatności internetowych. Polega ona na otrzymaniu indywidualnie wygenerowanego linku do płatności w swoim banku, dlatego przy korzystaniu z usługi musimy wskazać, ż którego banku będziemy chcieli wykonać płatność. Możemy też wybrać płatność kartami.

Jakie są zalety płatności Pay-By-Link?

Przede wszystkim dla płacącego jest to bardzo wygodna forma zapłaty, ponieważ nie musi on wtedy samodzielnie wypełniać całego formularza przelewu. Formularz jest już wypisany automatycznie – znajdują się w nim numer rachunku odbiorcy, jego nazwa, adres, przelewana kwota. W ten sposób jako kupujący musimy tylko zatwierdzić przelew, na przykład przez wpisanie do okienka kodu SMS.

Oprócz wygody usługa także przyspiesza wykonanie i otrzymanie przelewu bez odbiorcę. Zwykle po kilku sekundach otrzymuje on informację o tym, że nadawca wykonał przelew i może od razu przystąpić do realizacji zamówienia. Poza tym usługa Pay-By-Link jest bezpieczna – płatność odbywa się przez zaszyfrowane połączenia, więc nie ma ryzyka, że trafi na nieodpowiednie konto.

Kto obsługuje usługę Pay-By-Link?

Obecnie oferują ją operatorzy systemów szybkich płatności internetowych we współpracy z bankami i operatorami kart. Jednym z popularnych operatorów jest Blue Media (bm.pl), z której płatnościami możemy spotkać się na wielu stronach. Możemy także wykonywać je na stronie bm.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here