kredyty oddłużeniowe

Kredyt oddłużeniowy to typ kredytu, który ma na celu pomóc klientowi w spłacie jego wcześniejszych zobowiązań finansowych. Procedura jego otrzymania nie należy do najłatwiejszych i nie każdy może liczyć na jego otrzymanie. Kredyty oddłużeniowe są pomocne w sytuacji, gdy dana osoba ma już na swoim koncie jedno zobowiązanie finansowe i nie potrafi poradzić sobie z jego spłatą. Przed zaciągnięciem kredytu oddłużeniowego, warto dokładnie przemyśleć, czy aby na pewno nowe zobowiązanie nie przysporzy nam większych problemów finansowych. Należy mieć na uwadze, że rozwiązanie to jest kosztowne, dlatego przed jego zaciągnięciem dobrze jest przeanalizować swój kapitał oraz starannie rozporządzić budżetem domowym. Doskonałą alternatywą kredytów oddłużeniowych są pozabankowe pożyczki online. To dobre rozwiązanie dla osób, które chcą zaoszczędzić czas na żmudnym wypełnianiu miliona wniosków. Co ciekawe, część instytucji pozabankowych w swojej ofercie posiada pożyczki dla zadłużonych. Dzięki temu na zaciągnięcie zobowiązania mają szansę również osoby z nie najlepszą historią kredytową. Kredyty oddłużeniowe dzielimy na dwa główne rodzaje:

  • gotówkowy, czyli taki, w którym wszystkie zadłużenia zamieniane są na jedną miesięczną ratę, często o stosunkowo niskim oprocentowaniu
  • hipoteczny, dotyczący zazwyczaj większych kwot, którego cechuje pozostawienie hipoteki pod zastaw . Szczególnie w tym przypadku zalecany jest kredyt konsolidacyjny.

kredyty oddłużenioweJak uzyskać kredyt oddłużeniowy

Kredyt oddłużeniowy ma na celu zniwelowanie wcześniejszych długów kredytobiorcy i oczyszczenie, o ile jest to możliwe, jego historii kredowej. Samo oprocentowanie nie jest musi być zbyt duże, ale niejednokrotnie banki wprowadzają liczne opłaty dodatkowe. Bank zazwyczaj przed udzieleniem kredytu oddłużeniowego prosi klienta o szereg dokumentów i zaświadczeń, które mają na celu ocenę czy jest on w stanie zaciągnąć i spłacić kredy. Warto dodać, że firmy przyznające kredyty oddłużeniowe ponoszą bardzo duże ryzyko związane z niewypłacalnością swoich klientów. Dlatego też koszty takiego kredytu mogą być bardzo wysokie. Ze względu na ustawowy limit maksymalnego oprocentowania (obecnie 16,00% w skali roku) pożyczkodawcy rekompensują swoje ryzyko finansowe przy pomocy dodatkowych opłat, prowizji czy też zabezpieczeń. Osoby posiadające nieruchomość lub ruchomość mają możliwość przedstawienia ich jako zabezpieczenia, pozwala to na obniżenie kosztu kredytu. Należy jednak pamiętać, aby bardzo dokładnie zapoznać się z podpisywaną umową i upewnić się że wszelkie zapisy są zgodne z przepisami prawa.

Zalety kredytu oddłużeniowego

Jest jedyną szansą na korzystne wyjście ze zbyt dużego zadłużenia. Dzięki kredytowi oddłużeniowemu spłaca co miesiąc tylko jedną ratę o niższej, łącznej wysokości niż jego dotychczasowe zobowiązania finansowe. Okres spłaty jest natomiast znacznie rozłożony w czasie. Z drugiej strony nie jest to rozwiązanie najtańsze, gdyż oprócz odsetek musi zazwyczaj zapłacić szereg opłat dodatkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here