Jakie akumulatorowe narzędzia do pielęgnacji ogrodu powinny znaleźć się w przydomowym warsztacie

Narzędzia do pielęgnacji ogrodu zasilane akumulatorowo to doskonałe rozwiązanie dla każdego miłośnika przyrody, który chce poprawić wygląd swojej posesji. Brak kłopotliwych przewodów, w połączeniu z wysoką mobilnością, czynią z nich niezwykle praktyczne i zarazem łatwe w obsłudze urządzenia. Z kolei ich wysoka wydajność pozwoli znacząco przyśpieszyć postęp prac ogrodniczych. Które zatem narzędzia akumulatorowe wybrać?

Nożyce do żywopłotu

Pierwszym z polecanych sprzętów zdecydowanie są bezprzewodowe nożyce do żywopłotu. Dzięki zasilaniu ich wydajnymi akumulatorami zapewniają one możliwość pracy w każdym miejscu w ogrodzie, bez konieczności rozkładania dziesiątek metrów przedłużaczy. Znacząco upraszcza to całą logistykę i ogranicza ilość sprzątania po zakończeniu procesu przycinania krzewów. Wykonane z wysokogatunkowej stali ostrza nożyc do żywopłotu pozwalają na precyzyjne skracanie gałęzi krzewów oraz młodych drzewek. Sprawdzą się też do przycinania gałązek drzew iglastych, umożliwiając wyprofilowanie ich w taki sposób, by nie przeszkadzały one sąsiadom ani obiektom znajdującym się na terenie posesji.
Warto też podkreślić, że korzystając z dobrej klasy nożyc do żywopłotu, wcale nie trzeba martwić się o czas ich działania. Do ich zasilania wykorzystywane są wysokiej jakości akumulatory, których serce stanowią pojemne ogniwa litowo-jonowe (Li-Ion). W efekcie elektronarzędzie zyskuje możliwość pracy przez nawet godzinę na jednym naładowaniu. Z pozoru może wydawać się to dość krótkim czasem, jednak w praktyce w zupełności wystarczy to do wypielęgnowania nawet największych przydomowych ogrodów. Co więcej, w przypadku wyczerpania akumulatora, można szybko wymienić go na świeżo naładowany i kontynuować pracę.


Nożyce do żywopłotu https://domitech.pl/nozyce-do-zywoplotu.

Akumulatorowa kosiarka do trawy

Do koszenia trawników wcale nie trzeba ograniczać się do urządzeń spalinowych lub sieciowych. Zamiast tego lepiej jest sięgnąć pod kosiarkę zasilaną akumulatorowo, która łączy zalety obu powyższych sprzętów. Jest ona cicha, wydajna i przyjazna dla środowiska naturalnego, ponieważ podczas pracy nie emituje żadnych spalin ani innych szkodliwych substancji. Kolejnym ogromnym plusem bezprzewodowej kosiarki do trawy jest znacząca redukcja niezbędnych czynności eksploatacyjnych. Dzięki zastosowaniu zasilania akumulatorowego nie trzeba przygotowywać żadnych kłopotliwych mieszanek olejowo-paliwowych.


Kosiarka akumulatorowa https://domitech.pl/kosiarka-akumulatorowa.

Bezprzewodowe kosiarki wyposażone w silniki bezszczotkowe nie wymagają też regularnej wymiany oleju silnikowego, dzięki czemu są zawsze gotowe do pracy. Co jakiś czas, podobnie jak w przypadku urządzeń elektrycznych i spalinowych, niezbędne będzie też wymienienie elementów tnących. Można kupić je w sklepie Domitech.pl, który posiada w swojej ofercie części eksploatacyjne do wszystkich najpopularniejszych producentów sprzętów ogrodowych. Akumulatorowe kosiarki szczególnie dobrze sprawdzą się na dużych posesjach, gdzie ze względu na duże odległości do najbliższego gniazdka elektrycznego rozwijanie tradycyjnego kabla oraz kilku
przedłużaczy mógłby zwyczajnie stać się niemożliwe. Niezależność od dostępu do instalacji elektrycznej idealnie predysponuje też bezprzewodowe kosiarki do używania na terenach rekreacyjnych oraz nieuzbrojonych działkach budowlanych.
Urządzenia te nadadzą się również do pielęgnacji dużych przestrzeni zielonych. Do takich zadań warto jednak kupić kosiarki zasilane jednocześnie dwoma akumulatorami. Pozwoli to zmaksymalizować czas pracy na jednym naładowaniu, a także zapewni odpowiednio dużo mocy do korzenia nawet najbardziej zapuszczonych trawników.

Podkaszarka akumulatorowa

Podkaszarka akumulatorowa to wyjątkowo użyteczne narzędzie do pielęgnacji ogrodu, które doskonale uzupełni możliwości klasycznej kosiarki do trawy. Sprzęt ten służy do precyzyjnego przycinania murawy w trudno dostępnych miejscach. Mogą być to takie przestrzenie, jak krawędzi chodników, okolice ozdobnych klombów lub drzew, a także bezpośrednie otoczenie altanek oraz innych ozdób ogrodowych.
Nowoczesna podkaszarka akumulatorowa jest znacznie cichsza od benzynowych odpowiedników, dzięki czemu nie będzie przeszkadzać domownikom lub sąsiadom zamieszkującym bezpośrednie otoczenie posesji. Sprzęt ten jest także zauważalnie lżejszy i bardziej poręczny od wariantów benzynowych, co zdecydowanie ułatwia obsługę tego urządzenia.
Oprócz tego, wielu producentów wyposaża swoje podkaszarki akumulatorowe w rozbudowane systemy regulacyjne, pozwalające dopasować narzędzia do indywidualnej budowy ciała. Mogą być to m.ni. teleskopowe wysięgniki, wielopozycyjne uchwyty, a także głowice, które można obracać i pochylać. Zwiększa to ich funkcjonalność i znacząco poprawia komfort użytkowania.
Bezprzewodowe podkaszarki również są zasilane akumulatorami litowo-jonowymi. Dzięki temu, decydując się na sprzęty jednego producenta, można korzystać z już posiadanych akumulatorów i rotować je pomiędzy swoimi elektronarzędziami. Zapasowe akumulatory można kupić w sklepie internetowym Domitech.

Porządki wcale nie muszą być trudne i męczące. Wystarczy tylko wyposażyć się w dmuchawę z funkcją rozdrabniania liści. Sprzęt ten działa jak jeden wielki odkurzacz, który wciąga w siebie opadnięte z drzew liście, mieli je, a następnie wdmuchuje do dołączonego do niego zbiornika na odpady. Tak pozyskany materiał może być następnie zutylizowany lub szybko przerobiony na kompost.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here