Jak zarobić pierwszy milion

Wiele osób uważa, że najtrudniejsza jest droga do pierwszego miliona, gdyż później zarabianie przychodzi z łatwością. Nigdy zarabianie nie przychodzi z łatwością, jednak faktycznie nie mając pieniędzy, które można zainwestować, zarobić jest najtrudniej.

Milion z drobnych inwestycji

Mając niewielki kapitał i chcąc zarobić milion, stoi się przed trudnym zadaniem. Wydaje się, że jedną z dróg do osiągnięcia celu są w tym przypadku niewielkie inwestycje. Chodzi o to, aby regularnie inwestować niewielkie kwoty. Jednakże, jeśli z małych kwot chce się uzbierać milion, muszą to być raczej stosunkowo ryzykowne inwestycje.

Nikt nie zarobi miliona z kilku ,czy kilkunastu tysięcy złotych pozostawiając pieniądze na lokacie, czy inwestując w bezpieczne fundusze inwestycyjne. Jeśli chce się zdobyć duże pieniądze, trzeba umieć ryzykować. Artukuły eksperckie na temat ludzi, którzy dorobili się dużych pieniędzy zawsze podkreślają ich skłonność do ryzyka.

W co inwestować?

Wiadomo, ze chcąc dorobić się dużego majątku z niewielkich inwestycji trzeba inwestować w coś, co może dać duży procent zysku. Powinny być to wiec przede wszystkim wszystkie nieco mniej popularne inwestycje. Można na przykład zainwestować w jakiś oryginalny projekt na zasadzie crowdfundingu. Polega to na tym, że inwestuje się pieniądze w cudzy projekt, na przykład w rozwój jakiegoś sklepu czy innej firmy, a później po jej otwarciu, czerpie się z niej zyski. Jeśli projekt wypala, zwykle zarabia się dosyć dużo. Jednak może nie wypalić i wtedy trzeba się liczyć z utratą większości inwestycji.

Ponadto, można również grać na giełdzie. Jednakże, inwestycja w WIG 20 raczej nie pozwoli dorobić się miliona z małych pieniędzy. Trzeba kupować akcje, na których jest mały obrót. To takie akcje bowiem dają zdecydowanie największy zysk. Niestety, czasami dają też największą stratę.

Generalnie, aby dorobić się miliona trzeba umieć ryzykować i mieć nosa do inwestycji. Bez wątpienia potrzeba również trochę szczęścia, aby trafiać w większości na udane inwestycje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here