fryzjer

Jeżeli fryzjerstwo jest to coś, co od dawna nas interesowało, a także czujemy, że ten zawód jest stworzony właśnie dla nas, to jest to dobra droga, aby rozpocząć karierę jako fryzjer. Jeżeli stoimy przed wyborem szkoły średniej, to najlepiej zdecydować się na taką, która posiada profil fryzjerski. Fryzjerstwo wymaga bardzo dużych zdolności manualny, ale również poczucie estetyki i ogromnej kreatywności. Jednak jest to też praca wymagająca sporych umiejętności, a także wiedzy. W jaki sposób możemy ją posiąść? Co zrobić, aby zostać fryzjerem? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-fryzjerem/

Jaką ścieżkę edukacyjną wybrać?

Nauczyć się fryzjerstwa możemy na kilka sposobów. Najlepszym dni jest wybór szkoły średniej, a dokładniej szkoły zawodowej o profilu fryzjera. Taki kierunek oferuje nam dużą dawkę wiedzy teoretycznej na temat włosów, ich struktury oraz pielęgnacji. Kilka dni w tygodniu uczęszczać będziemy również na praktyki w salonach fryzjerskich. Tam pod okiem profesjonalistów Będziemy uczyć się zawodu od kuchni. Technikum z kolei oferuje nam zawód technika usług fryzjerskich. Dodatkowe zajęcia odbywają się w pracowniach, a nauka przypomina tę z liceum, która również zakończona jest maturą. Praktyki są elementem wyjętym z cyklu nauczania, trwają one do zwyczaj 4 miesiące.

Egzamin zawodowy na fryzjera

Zarówno jedna jak i druga forma kształcenia kończy się egzaminem czeladniczym, po którym absolwent dostaje uprawnienia do wykonywania zawodu. Inną formą jest szkoła policealna o profilu fryzjerskim. Dzięki niej w przeciągu dwóch lat zdobędziemy wiedzę teoretyczną, a także zaliczymy praktyki fryzjerskie. Takie zajęcia odbywają się w formie weekendowej. Kandydaci muszą wykazywać się wiedzą dotyczącą struktury włosów, środków chemicznych, które przeznaczone są do pielęgnacji włosów, a także umiejętnościami manualnymi i zawodowymi. Jeżeli żadna z powyższych opcji nam nie odpowiada, Możemy również skorzystać z kursu fryzjerskiego. Organizowany jest zazwyczaj przez urzędy pracy lub inne instytucje kształcenia zawodowego. Dzięki takiemu kursowi nie możemy nauczyć się wszystkiego, ale jest on idealną drogą doszkalającą.

Zobacz też: http://www.menis.pl/w-jaki-sposob-zostac-stomatologiem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here