efektywna praca - czy dieta ma na nią wpływ?

Aby nasza codzienna praca była efektywna i żebyśmy nie mieli problemu z koncentracją przez 8 godzin spędzone w pracy, powinniśmy zadbać o swoją dietę. Wysiłek umysłowy wymaga od nas ciągłej uwagi, skupienia i koncentracji.

Korzystamy z różnych funkcji mózgu jednocześnie. W takiej sytuacji robienie sobie krótkich przerw nie wystarczy, podstawą jest prawidłowo zbilansowana dieta. Co jeść, żeby nasz mógł mógł lepiej pracować?

Które produkty wspomagają pamięć i koncentrację?

Orzechy – to źródło zdrowych tłuszczów, które są niezbędne do prawidłowej pracy naszych neuronów. Jedyny ich minus to wysoka kaloryczność, ale tak na dobrą sprawę wystarczy garstka orzechów dziennie, żeby uzupełnić zapotrzebowanie na kwasy tłuszczowe i inne ważne minerały. Które orzechy są najlepsze? Jeśli chodzi o wysoką zawartość kwasów omega-3, to najlepszym wyborem są orzechy włoskie.

Ryby – również są znakomitym źródłem kwasów omega-3. Do swojej diety powinniśmy włączyć głównie morskie ryby tłuste, czyli łososia lub makrelę.

Owoce jagodowe – są bogate we flawonoidy, które jak wiadomo zawierają mnóstwo antyoksydantów. Według badań, antyoksydanty przyczyniają się w znacznym stopniu do poprawy funkcji poznawczych mózgu, czyli pamięci. Nie są zalecane wyłącznie osobom starszym, powinny je spożywać również osoby, które wykonują na co dzień, pracę umysłową.

Przeczytaj też: http://www.menis.pl/czy-warto-zostac-ksiegowym/

Zielone warzywa – są bogate w kwas foliowy, który ma pozytywny wpływ na naszą pamięć, dzięki temu zminimalizujemy ryzyko zapadnięcia na demencję.

Produkty pełnoziarniste – w diecie osoby, która chce polepszyć swoją kondycję intelektualną powinny znaleźć się takie produkty, jak pełnoziarniste pieczywo, makarony oraz kasze. Są to produkty, które pozytywnie wpływają na wszystkie funkcje organizmu. Są bogate również w błonnik, potas, magnez, żelazo i fosfor.

Jak włączyć wymienione produkty do codziennej diety?

Modyfikacja swojej codziennej diety, wcale nie jest taka trudna. Wystarczy tylko chcieć. Na początku na pewno trochę nam zejdzie, żeby przyzwyczaić się do nowych smaków i nauczyć się wykonywać pewne dania. Ale jak to się mówi praktyka czyni mistrza. Nawet się nie obejrzymy, a już nie będziemy pamiętać, jak wyglądała nasza dieta wcześniej.

Źródło: https://przyciagnijsukcesy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here