niedziela, Marzec 29, 2020

Socjal w Niemczech – kiedy i czy warto?

0
Socjal w Niemczech

Social to zawsze delikatny temat, który pojawia się przy najmniej odpowiednich okazjach. Dlaczego? Ponieważ budzi on wiele kontrowersji, gdyż posiada zarówno przeciwników, jak i zwolenników. Oczywiście tematem rozmów najczęściej są świadczenia oferowane osobom bezrobotnym lub potrzebującym w Polsce. Często jednak nie porównujemy tego do innych krajów, gdzie oczywiście bywa lepiej lub gorzej. Zastanówmy się zatem, jak wygląda socjal w Niemczech i jak osoby potrzebujące, mogą sobie poradzić w trudnych chwilach.

Lepsze, czy gorsze wsparcie?

Niemcy to kraj, który dba nie tylko o swoich rodaków, ale również osoby przyjezdne, które decydują się nie tylko na to, by zostać, ale również efektywnie pracować. Oczywiście trzeba powiedzieć jasno, że w dużych miastach jest również duży problem z osobami bezrobotnymi bezdomnymi, które nie są narodowości niemieckiej, lecz tu pojawia się pytanie, czy powinni oni dostawać socjal w Niemczech.

Jak się okazuje, jest on o wiele lepszy niż w Polsce, ponieważ wielu Polaków z nałogami nie zamierza wracać do kraju. Otrzymują oni nie tylko wsparcie finansowe, ale również medyczne i żywnościowe, dzięki czemu nie muszą martwić się dosłownie o nic – nawet o odzież, czy opiekę medyczną w kwestii swoich nałogów. W Polsce sytuacja wygląda nieco gorzej, gdyż niewiele osób kwalifikuje się do wypłacenia świadczeń. Czy to dobrze? Tę kwestię pozostawiamy do indywidualnego rozpatrzenia przez każdego z nas.

Dodatkowe środki do domowego budżetu

Oczywiście socjal w Niemczech (https://www.euro-punkt.pl/dodatki-rodzinne-niemcy,2,2,149,114,149) to nie tylko wsparcie dla ubogich, bezdomnych i bezrobotnych. Jeśli posiadasz rodzinę, z pewnością otrzymasz atrakcyjne dodatki dla dzieci i nie tylko. Bez wątpienia warto skorzystać z takiej opcji, gdy tylko łapiesz się do danej kategorii, ponieważ podreperujesz w ten sposób swoje prywatne oszczędności lub zapewnisz bliskim lepszy byt. Przykładowo dla rodziców obecnym dodatkiem jest granica 200 euro na jedno dziecko. Trzeba przyznać, że taki zastrzyk środków zawsze jest mile widziany.

Zacznij wszystko zgłaszać wcześniej

Chociaż Niemcy uchodzą za bardzo poukładany naród, który na pierwszym miejscu stawia dbałość o detale i precyzję, socjal w Niemczech nie jest przyznawany stosunkowo szybko. Czasem na otrzymanie decyzji musimy czekać wiele miesięcy, co dla wielu interesantów staje się niezwykle frustrujące. Jak sobie z tym poradzić? Otóż sposób jest stosunkowo prosty i zrozumiały. W pierwszej kolejności należy zgłaszać wszystko o wiele wcześniej, niż planujemy – czasem nawet pół roku.

Analizatory spalin dla profesjonalistów i amatorów

0
Analizatory spalin dla profesjonalistów i amatorów

Nieprawidłowe działanie kotła grzewczego może okazać się katastrofalne w skutkach. Zaburzenie w cyklu odprowadzania spalin lub ich nadmierna ilość mogą doprowadzić do zatrucia czadem i zwiększyć zanieczyszczenie środowiska. Analizatory spalin zdecydowanie ułatwiają kontrolę prawidłowości pracy pieca i jednoznacznie wskazują na pojawienie się odchyleń od obowiązujących norm.

Dlaczego przedsiębiorstwo powinno zdecydować się na oprogramowanie erp dla firm?

0
Dlaczego przedsiębiorstwo powinno zdecydować się na oprogramowanie erp dla firm

Warto mieć świadomość, że oprogramowanie erp dla firm z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że doceniane jest nie tylko przez bardzo duże firmy, ale również małe i średnie przedsiębiorstwa. Jakie są największe atuty wdrożenia oprogramowania erp?

Krajowy Fundusz Szkoleniowy – na czym to polega?

0
Krajowy Fundusz Szkoleniowy

Krajowy Fundusz Szkoleniowy to pewnego rodzaju pomoc finansowa przeznaczona na szklenia ustawiczne pracowników i pracodawców. Jest to wydzielona część Funduszu Pracy i stanowi pomoc w rozwoju i dokształcaniu się. Na czym polega Krajowy Fundusz Szkoleniowy? Jak wygląda finansowanie szkoleń z KFS? Jakie wymagania należy spełnić, by móc skorzystać z dofinansowania?

Nadzieja na lepsze

0
Nadzieja na lepsze

Życie jest skomplikowane i nieprzewidywalne. Wielokrotnie możemy się na nim przejechać i popaść w różnego rodzaju problemy oraz kłopoty. Niestety bardzo mało możemy zrobić, aby uniknąć tych najmniej przyjemnych elementów naszej egzystencji.

Co jeść, żeby nasza praca były bardziej efektywna?

0
efektywna praca - czy dieta ma na nią wpływ?

Aby nasza codzienna praca była efektywna i żebyśmy nie mieli problemu z koncentracją przez 8 godzin spędzone w pracy, powinniśmy zadbać o swoją dietę. Wysiłek umysłowy wymaga od nas ciągłej uwagi, skupienia i koncentracji.

Korzystamy z różnych funkcji mózgu jednocześnie. W takiej sytuacji robienie sobie krótkich przerw nie wystarczy, podstawą jest prawidłowo zbilansowana dieta. Co jeść, żeby nasz mógł mógł lepiej pracować?

Które produkty wspomagają pamięć i koncentrację?

Orzechy – to źródło zdrowych tłuszczów, które są niezbędne do prawidłowej pracy naszych neuronów. Jedyny ich minus to wysoka kaloryczność, ale tak na dobrą sprawę wystarczy garstka orzechów dziennie, żeby uzupełnić zapotrzebowanie na kwasy tłuszczowe i inne ważne minerały. Które orzechy są najlepsze? Jeśli chodzi o wysoką zawartość kwasów omega-3, to najlepszym wyborem są orzechy włoskie.

Ryby – również są znakomitym źródłem kwasów omega-3. Do swojej diety powinniśmy włączyć głównie morskie ryby tłuste, czyli łososia lub makrelę.

Owoce jagodowe – są bogate we flawonoidy, które jak wiadomo zawierają mnóstwo antyoksydantów. Według badań, antyoksydanty przyczyniają się w znacznym stopniu do poprawy funkcji poznawczych mózgu, czyli pamięci. Nie są zalecane wyłącznie osobom starszym, powinny je spożywać również osoby, które wykonują na co dzień, pracę umysłową.

Przeczytaj też: http://www.menis.pl/czy-warto-zostac-ksiegowym/

Zielone warzywa – są bogate w kwas foliowy, który ma pozytywny wpływ na naszą pamięć, dzięki temu zminimalizujemy ryzyko zapadnięcia na demencję.

Produkty pełnoziarniste – w diecie osoby, która chce polepszyć swoją kondycję intelektualną powinny znaleźć się takie produkty, jak pełnoziarniste pieczywo, makarony oraz kasze. Są to produkty, które pozytywnie wpływają na wszystkie funkcje organizmu. Są bogate również w błonnik, potas, magnez, żelazo i fosfor.

Jak włączyć wymienione produkty do codziennej diety?

Modyfikacja swojej codziennej diety, wcale nie jest taka trudna. Wystarczy tylko chcieć. Na początku na pewno trochę nam zejdzie, żeby przyzwyczaić się do nowych smaków i nauczyć się wykonywać pewne dania. Ale jak to się mówi praktyka czyni mistrza. Nawet się nie obejrzymy, a już nie będziemy pamiętać, jak wyglądała nasza dieta wcześniej.

Źródło: https://przyciagnijsukcesy.pl/

Akcesoria niezbędne w kuchni – jakie wybrać?

0
Akcesoria niezbędne w kuchni - jakie wybrać

Dla większości z nas kuchnia to miejsce, w którym spędzamy bardzo dużo czasu, głównie na przyrządzanie posiłków, ale nie tylko. W kuchni chętnie spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. Jakie akcesoria w kuchni są niezbędne?

BDO – czym jest, jak się zarejestrować i dlaczego trzeba umieszczać jego numer na fakturze?

0
bdo

BDO to skrót od określenia „Baza danych o odpadach”. Jest to elektroniczna baza odpadów, w której muszą zarejestrować się określeni przedsiębiorcy generujący różnego rodzaju produkty i odpady wprowadzane na terytorium Polski. Przepisy o elektronicznej bazie odpadów BDO, zgodnie z którymi wiele podmiotów ma obowiązek się w niej zarejestrować i stosować się do związanych z nimi zasad, weszły w życie od 1 stycznia 2020 r., choć jeszcze pod koniec 2019 r. mówiło się o przedłużeniu okresu przejściowego.

Wpisowi do BDO podlegają m.in. przedsiębiorcy, którzy wprowadzają na rynek sprzęt elektroniczny, baterie i akumulatory, pojazdy, produkują, importują lub nabywają z UE opakowania, wprowadzają na rynek produkty znajdujące się w opakowaniach, a także opony lub oleje smarowe. Grupa przedsiębiorców, którzy muszą wpisać się do BDO jest zatem bardzo duża, dlatego warto sprawdzić, czy nie mamy też takiego obowiązku. Prace, które trzeba w związku z tym wykonać są bowiem czasochłonne i w dużych firmach wymagają niekiedy zatrudnienia dodatkowej osoby.

Dlaczego trzeba umieszczać numer BDO na fakturze i co się stanie, gdy tego nie zrobimy? Czy rzeczywiście powinniśmy się obawiać braku informacji na dokumentach sprzedażowych? Obowiązek BDO na fakturze wynika z przepisów ustawy o odpadach. W artykule 63 tejże ustawy znajduje się informacja o tym, że podmioty objęte BDO muszą umieszczać swój numer rejestracyjny na wszelkiego rodzaju dokumentach, które są związane z działalnością. Choć przepis ten ma charakter dość ogólny, wynika z niego, że numer BDO mamy obowiązek umieszczać na fakturach. Powinniśmy pamiętać o tym, że gdy nie wskażemy na fakturze swojego numeru BDO, narażamy się na duże kary. Zgodnie z przepisami, brak umieszczenia takiego numeru na dokumencie sprzedażowym może wiązać się z karą administracyjną od 5.000 do nawet 1.000.000 złotych. Nie warto zatem ryzykować. Trzeba dostosować swoje oprogramowanie tak, by na każdej fakturze numer BDO pojawiał się automatycznie. Dzięki temu unikniemy strat finansowych.

Czy latem sprawdzi się tylko pościel satynowa?

0
Czy latem sprawdzi się tylko pościel satynowa

Nie od dziś wiadomo, że zdrowy sen wpływa na pozytywne funkcjonowanie w ciągu dnia. Osiągnięcie stanu wyspania się nie jest jednak łatwe. Wiele zależy nie tylko od materaca, poduszki czy stanu powietrza w sypialni, ale także od pościeli, w której śpimy. Problem dobrania przyjemnej, przewiewnej pościeli pogłębia się latem, kiedy temperatura wzrasta, a ciało zwiększa swoją potliwość. Poszukujemy wtedy materiałów chłodnych takich jak satyna. Jednak pościel satynowa nie jest jedynym rodzajem pościeli, który może nam zapewnić komfortowy sen latem.

Pościel lniana

Len jest materiałem najczęściej wybieranym w krajach o gorącym klimacie. Jego naturalne włókna sprawiają, że lniane stroje są przewiewne i pozwalają skórze oddychać. Tkanina lniana ma najwyższą zdolność do pochłaniania wody bez powodowania uczucia wilgoci. Jest materiałem hipoalergicznym, a także bakteriostatycznym i bakteriobójczym. Ponadto wszystko, co powstało z naturalnego lnu, daje uczucie chłodzenia skóry, które jest niezwykle przyjemne w upalne dni. Dlatego też warto rozejrzeć się za lnianą pościelą na lato, która zapewni uczucie świeżości w nocy. Lniana pościel to modny i ekologiczny wybór, gdyż len jest materiałem naturalnym, który nadaje się do recyklingu bez obawy przed zanieczyszczeniem środowiska, a jego faktura nadaje wnętrzom piękny, rustykalny design. Len jednak nie jest jedynym zamiennikiem pościeli satynowej.

Pościel jedwabna

O zaletach stosowania jedwabnych poszewek wiedzą wszystkie włosomaniaczki. Dzięki swojej śliskiej i delikatnej fakturze jedwab wspaniale pracuje z włosami w nocy, nie elektryzuje ich, nie plącze oraz zmniejsza podatność na łamanie i rozdwajanie się. Jedwab oddziałuje zbawiennie również na skórę twarzy, która może swobodnie odpoczywać i regenerować się podczas snu. Warto jednak nie poprzestawać na samej poduszce i zainwestować w pełen komplet pościeli jedwabnej. Obecność aminokwasów zawarta w niej wpływa pozytywnie na układ nerwowy, a przez to na zdrowy i spokojny sen. Dodatkowo na materiałach jedwabnych nie zatrzymuje się kurz, przez co jest on polecany dla alergików. A dzięki właściwościom termoregulacyjnym w eleganckiej, jedwabnej pościeli można spać zarówno latem, jak i zimą.

Co w takim razie z satyną?

Pościel satynowa daje efekt oczekiwanego chłodzenia latem oraz jest bardziej przystępna cenowo niż pościel lniana czy jedwabna. Pościel z satyny bawełnianej jest materiałem naturalnym o właściwościach chłonących bawełny, a wyglądzie i delikatności satyny. Jest ona zdrowsza dla organizmu niż pościel satynowa wykonana z syntetycznych materiałów i zdrowsza dla portfela niż pościel jedwabna czy lniana. Jest to świetna alternatywna dla jedwabiu oraz lnu.

Wybór pościeli jest sprawą bardzo indywidualną, warto jednak pamiętać, że dobrej jakości pościel może nam posłużyć przez lata, a kupując ją inwestujemy nie tylko w sen ale i resztę naszego życia.

Źródło https://i-posciel.pl/posciel-satynowa-satyna-bawelniana

Wybór zasilacza laboratoryjnego

0
Wybór zasilacza laboratoryjnego

Wybór zasilacza laboratoryjnego nie zawsze jest prosty, ponieważ przed zakupem należy rozważyć kilka kwestii. Liczni producenci oferują swoje modele, które na pierwszy rzut oka trudno od siebie odróżnić. Każdy egzemplarz ma swoje zalety i słabe strony, wiele z nich ma dodatkowe opcje, a dołączona do opakowania specyfikacja techniczna zawiera ogromną ilość informacji. Dlatego też w dzisiejszym wpisie bliżej przyjrzymy się tym urządzeniom, ich zastosowaniu oraz szczegółom, na które warto zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu tego rodzaju aparatury.

Do czego służy zasilacz laboratoryjny

Urządzenia te najczęściej stosowane są w specjalistycznych zakładach przez elektryków lub elektroników. Używane są w różnego rodzaju firmach naprawczych zajmujących się serwisowaniem szeroko pojętego sprzętu elektronicznego. Zasilacz pozwala na dostarczenie odpowiedniej ilości mocy do kontrolowanego urządzenia oraz umożliwia nieprzerwany dopływ prądu. Najczęściej zasilacze laboratoryjne wykorzystywane są do przetwarzania prądu zmiennego na stały o mocy wymaganej przez podłączone do niego urządzenie. Dzięki temu sprzęt elektroniczny odporny jest na ewentualne awarie, takie jak przepięcia czy dostarczenie mocy o nieodpowiednich parametrach.

Zasilacze laboratoryjne mogą być stosowane w wielu miejscach, takich jak profesjonalne zakłady badawcze, serwisy naprawcze sprzętu elektronicznego czy też amatorskie warsztaty osób hobbystycznie zajmujących się tworzeniem układów elektronicznych. Dlatego wybór konkretnego modelu powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika i charakteru pracy, jaką będzie wykonywał. Nie warto inwestować sporej kwoty w wysokiej klasy zaawansowany technicznie egzemplarz, gdy używany on będzie sporadycznie w niewielkim warsztacie.

Wybieramy zasilacz laboratoryjny

Poszukując doskonałej jakości zasilaczy laboratoryjnych, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów, dzięki którym dobierzemy odpowiedni rodzaj urządzenia do planowanych dla niego zadań. Pierwszym elementem, jaki trzeba brać pod uwagę, jest zakres napięcia i prądu wyjściowego. Jest to istotny parametr, ponieważ zbyt niskie napięcie nie pozwoli na długotrwałe badanie urządzeń elektronicznych, warto zatem zdecydować się na model z dużą mocą.

Drugim elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest liczba kanałów. Najpopularniejsze modele mają jeden lub dwa kanały, jednak warto zastanowić się nad zakupem urządzenia o trzech, a nawet czterech kanałach. Nasze urządzenie powinno także być odporne na przegrzewanie, posiadać zabezpieczenie przeciwprzepięciowe oraz dawać możliwość regulacji prądu maksymalnego.

Niezmiernie ważne jest także, by nowe urządzenia kupować z pewnego i sprawdzonego źródła. W sieci możemy trafić na wiele sklepów, jednak warto wybierać te profesjonalne, takie jak Hik-Consulting, gdzie pod adresem https://www.hik-consulting.pl/zasilacze_dc_i_ac.html znajduje się duży wybór wysokiej klasy urządzeń. Są to zarówno zasilacze przeznaczone do profesjonalnych zastosowań, jak i te nadające się do bardziej hobbystycznych prac.

ZOBACZ TEŻ

Jak wybrać ekspres do biura?

Mogłoby się wydawać, że istnieją sprawy istotniejsze dla firmy niż kawa, ale nic bardziej mylnego! Wystarczy zaobserwować zakłócenie rytmu pracy zespołu podczas najkrótszej przerwy...
Konto dla dzieci

Konto dla dzieci