niedziela, Maj 9, 2021

Rynek CFD dla początkujących inwestorów

0
Rynek CFD

Kontrakty różnic cenowych odnoszą się do sytuacji, w której dwie strony zawarły umowę zobowiązującą ich do rozliczenia kwoty różnicy między ceną otwarcia i zamknięcia wybranej pozycji. Tym sposobem można osiągnąć zysk zarówno na spadku, jak i na wzroście ceny.

Czy nauka przez sen jest możliwa?

0
nauka przez sen
Fot. Pexels.com

Nauka przez sen to nowość. Wiele osób chce spróbować innowacyjnej metody przypominając sobie słowa babć, że najlepiej schować książkę pod poduszkę i wiedza przyjdzie. Inni są sceptycznie nastawieni do tej metody. Czy warto jej zaufać?

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/szkola-jezykowa-przez-sen-fakt-czy-mit/

Czym jest nauka przez sen?

Osoby czy szkoły językowe zajmujące się tą metodą opracowały materiały audio, których należy wysłuchać podczas snu. Jednak jest to dopiero drugi krok. Pierwszym powinno być zapoznanie się z materiałem w ciągu dnia, dobrze jest powtórzyć go jeszcze przed snem.

Podczas snu nie da się zdobyć informacji, której się wcześniej nie miało. Jednak nauka przez sen jest możliwa. Mózg w różnych fazach snu analizuje zdobyte wcześniej informacje. Dzięki temu łatwiej o przyswajanie nowych informacji. Zdobywa wiedza zostaje z nami na dłużej.

Skuteczność nauki przez sen

Podczas snu nasz mózg stale pracuje. Potwierdziły to badania z wielu uniwersytetów na świecie. Systematyczne odsłuchiwanie nagrań z materiału, którego uczyło się przed snem bądź w ciągu dnia może znacząco podnieść poziom wiedzy.

Jednak ważna jest systematyczność. Słuchanie materiałów raz w tygodniu nie przyczyni się do poprawy zapamiętywania tekstu. Czynność ta powinna być powtarzana regularnie. Najlepiej codziennie.

Należy wziąć pod uwagę także inne czynniki. Jednym z nich jest odprężenie się przed snem. Aby mózg mógł przeanalizować informacje związane z nauką powinien skupiać się na tym. Przed położeniem się do łóżka nie warto rozmyślać o problemach ponieważ to może przeszkodzić w procesie nauki.

Ważne są także takie czynniki jak jakość snu i jego ilość. 4 godziny snu w ciągu doby to za mało, żeby cały proces mógł przebiec pomyślnie ponieważ organizm będzie zmęczony. Należy wziąć pod uwagę także tryb życia oraz stres. Takie elementy mogą negatywnie wpływać na naukę.

 

Nauka przez sen jest możliwa. Nie jest jednak magicznym zaklęciem dzięki, któremu bez wysiłku można opanować cały materiał. W tej metodzie ważna jest systematyczność i ciągłe powtórki materiału.

Zobacz też: http://www.menis.pl/jak-prowadzic-profile-firmowe-w-social-media/

Co zrobić, żeby zdobyć pracę jako Scrum Product Owner?

0
scrum master certyfikat

Już od 2009 roku znana i używana jest metodyka Scrum. Wykorzystywana jest ona przy odnajdywaniu rozwiązań dla złożonych problemów, a także przy dobrej adaptacji produktu do specyficznych wymagań klienta. Bardzo często to właśnie ta metodyka umożliwia stworzenie swoistej wizji produktu, według której dokonuje się dalszych kroków, które opierają się o współpracę jednostek zespołu Scrum. W składzie takiego zespołu znaleźć można przede wszystkim Właściciela produktu (tzw. Scrum Product Owner), a także Mistrza Scrum. Obie te osoby są niezwykle istotne przy wszelkich działaniach zespołu. Dlaczego jest to tak istotne i warto sięgnąć po możliwości, jakie daje Scrum Master certyfikat?

Kim jest Product Owner?

Przede wszystkim warto wiedzieć, kim w ogóle jest Scrum Product Owner. Jest to osoba odpowiadająca za maksymalizację wartości produktu. Właściciel produktu odpowiada przede wszystkim za konsultacje z klientem oraz jak najpełniejsze opracowywanie jego wizji produktu. To właśnie Scrum Product Owner odpowiada za kontrolę i koordynowanie wszystkich etapów powstawania produktu. Najistotniejszym celem jego działań jest upewnienie się, że wizja klienta zostanie najpełniej zrealizowana.

Co należy wiedzieć o Scrum Product Owner?

Właściciel produktu w zespole Scrum musi scharakteryzować się posiadaniem szeregu różnorodnych umiejętności i zdolności. Dlatego też powinien on być ekspertem nie tylko w zrozumieniu potrzeb klienta, ale powinien również umieć je przewidywać. Co za tym idzie, taka osoba powinna mieć umiejętności z zarządzania zespołami jeszcze zanim zdecyduje się na zdobycie certyfikatu Scrum Product Owner. Mając odpowiednie doświadczenie, z łatwością uzyskać możemy dokument potwierdzający nasze umiejętności, a co za tym idzie, zwiększając nasze szanse na dotarcie do najlepszych zespołów Scrum. Product Owner powinien być również osoba asertywną, która jednocześnie będzie odpowiednio motywować zespół do działania.

Dlaczego potrzebny jest Scrum Master certyfikat?

Istotną postacią jest również Scrum Master. Certyfikat, który potwierdzać będzie nasze kwalifikacje do tego stanowiska, oznaczać będzie, że znamy się na jasnym wyjaśnianiu zastosowania metodyki Scrum w każdym konkretnym projekcie. To właśnie Scrum Master kontroluje proces tworzenia produktu, a także odpowiada za tryb pracy zespołu odpowiedzialnego za rozwój. Osoba posiadająca właściwy dla Scrum Master certyfikat powinna być w stanie właściwie dbać o to, aby w całym procesie tworzenia projektu, wdrażano rozwiązania odpowiedniej metodyki pracy.

Drukarka laserowa czy atramentowa?

0
Drukarka laserowa czy atramentowa

Atramentowa czy laserowa – to pytanie najczęściej zadajemy sobie, chcąc kupić drukarkę do domu lub biura. Jaka w praktyce jest lepsza i czy zawsze modele laserowe przeważają nad starszymi drukarkami atramentowymi? Zobacz, czym różnią się obydwa typy drukarek i poznaj ich zalety i wady. Dzięki temu wybór właściwego urządzenia będzie znacznie prostszy.

Wady i zalety drukarki laserowej

Drukarka laserowa to ta, która do działania wykorzystuje toner. Jego cząstki rozprowadzane są na kartce za pomocą specjalnego bębna światłoczułego. Modele laserowe dostępne są w wersji monochromatycznej (czarno białej) oraz kolorowej. Drukarki laserowe wykorzystywane są przede wszystkim w biurach i firmach, ale goszczą też w wielu domach. Wynika to z niewątpliwych zalet tego urządzenia. Za tą najważniejszą uznaje się tani koszt wydruku. Drukarki laserowe szczególnie dobrze radzą sobie z dużymi ilościami tekstu. Drukują go szybko i przy niskich kosztach eksploatacyjnych. Dodatkowo plusem jest wysoka trwałość druku. Chociaż drukarka laserowa wydaje się najlepszym rozwiązaniem, to trzeba pamiętać o jej wadach. Jest to sprzęt dość drogi. Ceny drukarek laserowych zaczynają się od ok. 400 złotych. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że są to modele monochromatyczne, czyli drukujące jedynie w kolorystyce czarno-białej. Laserowe drukarki kolorowe są znacznie droższe I trzeba za nie zapłacić około 1000 zł. Na minus modelom laserowym przypisuje się też gabaryty. Szczególnie sprzęty drukujące na kolorowo mają znaczne wymiary, co sprawia trudności we wstawieniu ich do małych biur czy mieszkań.

Wady i zalety drukarki atramentowej

Drugim często wybieranym modelem drukarek są atramentówki. Drukarki atramentowe to doskonały wybór do domu i małego biura. Urządzenia tego rodzaju są tanie, kompaktowe i wygodne w użytkowaniu. Ich niska cena nie przekłada się na gorszą jakość druku, a wręcz przeciwnie – drukarki atramentowe można wykorzystać do drukowania zdjęć, obrazów i grafik w wysokiej jakości. Na plus zapisać można im również fakt, że nawet tanie modele drukują w kolorze. Zalety te nie oznaczają jednak, że drukarki atramentowe nie posiadają żadnych wad. Ich dużym minusem są wysokie koszty eksploatacji. Tusze do drukarek HP i inne oryginalne są nie tylko droższe niż tonery, ale i częściej trzeba je wymieniać. Przy częstym drukowaniu oznacza to, że na tusze będzie trzeba wydać niemałe środki.

Kiedy warto wybrać drukarkę atramentową?

Drukarka atramentowa to doskonały wybór zarówno do biura, jak i do domu. Warto na nią postawić, jeśli na zakup urządzenia nie chce się przeznaczać dużych pieniędzy. Modele atramentowe i to w wersji kolorowej można kupić już od 300 złotych. Jeśli drukarki nie będzie się zbytnio eksploatować, to jej utrzymanie nie będzie drogie. Na zakupie tuszu można też oszczędzić, jeśli do drukarki będzie się kupować tusze będące zamiennikami tych oryginalnych. Na rynku dostępne są zamienniki do drukarek atramentowych najbardziej znanych marek takich jak: Hewlett Packard, Canon, Epson i inne. Warto też zaznaczyć, że urządzania tych marek można wykorzystywać do drukowania zdjęć, obrazów i grafik. Z tym zadaniem poradzą sobie one znacznie lepiej niż urządzenia laserowe.

Materiały eksploatacyjne do drukarek atramentowych

Przed zakupem modelu atramentowego warto zadać sobie pytanie, jakie materiały eksploatacyjne do drukarek będzie trzeba uzupełniać. Urządzenia atramentowe działają na tusze. Producenci polecają, aby sięgać po te oryginalne. Do drukarek Hewlett Packard należy więc szukać tuszy HP, tusze pasujące do drukarek Canon to natomiast te produkowane przez tę markę. Warto jednak zaznaczyć, że na rynku dostępne są też tusze zamienniki. Są one tańsze od oryginałów, ale czy równie dobre? Tu zdania są podzielone. Po zamienniki warto sięgać, jeśli kupuje się je od sprawdzonych dostawców. Dzięki temu ma się gwarancję, że nie obniżą one jakości wydruku, a także nie wpłyną negatywnie na działanie sprzętu. Oryginalne tusze i ich zamienniki dostępne są w wersji czarno – białej i kolorowej. Produkty trzeba wybierać pod kątem konkretnego modelu sprzętu. Informacje o kompatybilnych atramentach znajdziesz na obudowie urządzenia lub w instrukcji obsługi. Warto również zaznaczyć, że w przypadku drukarek atramentowych zużywają się nie tylko tusze. Wymiany będą wymagać też kartridże atramentowe oraz głowice drukujące.

W których zawodach warto szukać pracy w roku 2021?

0
W których zawodach warto szukać pracy w roku 2021

Przyczyną zmian na rynku pracy nie jest wyłącznie epidemia koronawirusa, ponieważ wiele branż od dłuższego czasu boryka się z problemami. Jednak pandemia spowodowała pewną polaryzację gałęzi gospodarki – jedne ucierpiały w ogromnym stopniu, inne – przeżywają rozkwit. Jak będzie wyglądał rynek pracy w 2021 roku?

Których pracowników czeka ciężki czas?

Do niedawna prestiżowe i bardzo dobrze opłacane zawody powoli odchodzą w przeszłość, np. górnictwo. Jednak czas pandemii drastycznie zmniejszył zatrudnienie w gastronomii i hotelarstwie. Zwolnienia planowane są w większości branż usługowych, przede wszystkim w turystyce, branży przewozowej czy w firmach sprzątających. Redukcja etatów nie omija branży finansowej, odzieżowej, producentów samochodów i maszyn oraz budownictwa. Co ciekawe, kryzys na rynku pracy dotyka także osoby zatrudnione w sektorze publicznym, głównie w administracji. Do takiego stanu rzeczy przyczyniła się cyfryzacja, ponieważ sztuczna inteligencja coraz częściej zastępuje człowieka.

Praca w branży IT dla kandydatów z mocnym CV

Obecna sytuacja niejako wymusiła na firmach widoczny od kilku lat trend cyfryzacji biznesu. Firmy, które do tej pory nie korzystały w takim stopniu z Internetu, muszą obecnie wiele procesów przeprowadzać zdalnie. Technologia na stałe zagościła w przedsiębiorstwach, a ich działalność skierowana została w kierunku e-commerce, systemów IT i szeroko pojętej automatyzacji. Zatrudnienie w branży IT jest zatem gwarantowane nie tylko z powodu pandemii, ale również ze względu na nieustanny postęp cyfrowy. Zawody z branży IT oraz telekomunikacji będą naturalnie przenikać do innych dziedzin gospodarki.

Jeśli nie informatyk, to kto?

Wzrasta liczba Polaków, którzy przykładają wagę do bezpieczeństwa w pracy czy podczas robienia zakupów. Reżim sanitarny pociągnął ze sobą widoczne zmiany w biznesie. Nowa codzienność, gdzie dystans, dezynfekcja i maseczki nikogo już nie dziwią, spowodowała, że dużym zainteresowaniem cieszą się także specjaliści od BHP. Niewątpliwie zapotrzebowanie na pracowników będzie wysokie w branżach, które oferują produkty pierwszej potrzeby, a więc w handlu spożywczym czy w farmaceutyce. Każda decyzja o zmianie zawodu wymuszona jest zmieniającymi się warunkami na rynku pracy. W poszukiwaniu nowego zatrudnienia przydatne będą szablony CV wraz z przykładami i wskazówkami, które pomogą zainteresować osobą kandydata przyszłego pracodawcę. CV można napisać przy pomocy bezpłatnego kreatora dokumentów PDF.

Zawody przyszłości

Przyszłość na rynku pracy jest ściśle powiązana ze zmieniającym się światem. Pośród najbardziej pożądanych zawodów, szczególnie w dobie epidemii, z pewnością znajdują się medyczne profesje. W Polsce deficyt lekarzy i pielęgniarek jest ogromny, co uwidoczniło się za sprawą koronawirusa. Atrakcyjni na rynku pracy będą również inżynierowie i eksperci z zakresu odnawialnych źródeł energii. Spowodowane jest to coraz większym naciskiem na ochronę środowiska.

Szybki Internet dla firm

0
internet

Sukces firmy w dzisiejszych czasach zależy od wielu kwestii. Trzeba nieustannie inwestować w firmę, by mogła się ona rozwijać. Są też narzędzia, bez których rozwój firmy nie byłby możliwy, do nich z pewnością można zaliczyć łącze internetowe. Wiele współczesnych firm działa dzisiaj w Internecie, to za pomocą sieci sprzedawane są produkty i oferowane są usługi. Klienci bardzo chętnie korzystają z możliwości zakupów w Internecie i korzystania z usług oferowanych przez Internet. Dlatego podstawą w każdej działalności nowoczesnej firmy, jest szybki Internet, który zawsze będzie precyzyjnie działał.

Jak założyć spółkę jawną? Na czym ona polega?

0
spółka jawna

Spółka jawna to nic innego jak jedna z kilku form prowadzenia działalności. Przypisuje się ją obok spółki partnerskiej i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Warto jest z niej skorzystać, jeżeli jesteście wspólnikami, którzy działają w jednej branży, która posiada małą, bądź średnią skalę. Szczególnie pocieszające jest to, że posiadając taki rodzaj spółki czekają nas niskie koszty działalności, niż byłoby to w przypadku bardziej skomplikowanych form prowadzenia biznesu. Chcesz dowiedzieć się podstawowych sytuacji na temat spółki jawnej? Koniecznie przeczytaj ten artykuł! 

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/spolka-jawna-jak-ja-zalozyc-i-na-czym-polega/ 

Spółka jawna – podstawowe informacje

Spółka jawna jest to spółka osobowa, która nie posiada osobowości prawnej. Oznacza to że nie płaci ona podatku dochodowego od osób prawnych. Na taki rodzaj spółki mogą skusić się osoby fizyczne oraz prawne. Wspólnicy posiadają obowiązek wniesienia do spółki określonego wkładu, który jest równy dla każdego. Tym samym wspólnicy w tego rodzaju spółce, posiadają również prawo do podziału zysków oraz strat spółki, a także mogą żądać podziału i wypłaty części zysku z końcem roku obrotowego.

Spółka jawna – nazwa

Nie ma takiego wymogu, żeby w nazwie spółki jawnej musiały widnieć obydwa nazwiska i nazwa. Wystarczy jedynie dodać do nazwy zwrot spółka jawna. Spółki jawne używając skrótu sp.j. Jest to jeden, a zarazem jedyny wymagany wariant dotyczący nazewnictwa działalności.

Spółka jawna – Krajowy Rejestr Sądowy

Wspólnicy muszą zarejestrować spółkę w KRS, czyli w Krajowym Rejestrze Sądowym. Umowy muszą być spisane pod rygorem nieważności. Jakiekolwiek zmiany w umowie wymagają obopólnej zgody wszystkich wspólników spółki. Umowa może być zawarta u notariusza w formie aktu notarialnego, jeśli jej wkładem jest np. nieruchomość. 

W umowie musi być zawarta również:

• nazwa firmy,

• siedziba spółki,

• wartość spółki,

• rodzaj wkładu wnoszonego przez każdego ze wspólników, 

• przedmiot działalności, 

• czas trwania spółki (opcjonalnie) 

Numer NIP oraz REGON nadawane są automatycznie przy procesie rejestracji spółki w KRS.

Spółka jawna – podatki

Spółka jawna nie zalicza się do podatników, co oznacza, że nie ma obowiązku płacenia podatku CIT. Spółka jawna może być natomiast podatnikiem VAT. Podatnikami są bowiem poszczególni wspólnicy. Są oni osobami fizycznymi, co oznacza, że płacą podatek proporcjonalny do przychodów (lub podatek liniowy), a osoby prawne, są zobowiązane do płacenia podatku CIT.

Zobacz też: http://www.menis.pl/kto-placi-podatek-od-czynnosci-cywilnoprawnych/ 

Jak wygląda praca w zakładzie bukmacherskim?

0
praca w zakładzie bukmacherskim

Bukmacherzy zajmują się zakładami i płatnościami gotówkowymi od klientów. Obowiązki obejmują ustanowienie obrotu gotówkowego do momentu otwarcia sklepu bukmacherskiego. Aktualizują i wyświetlają informacje o wyścigu, meczu i tym podobnym.

Wycena przedsiębiorstw – najważniejsze informacje

0
Wycena przedsiębiorstw - najważniejsze informacje

Wycena przedsiębiorstwa to proces, w którym badana jest wartość firmy wyrażona w jednostkach pieniężnych. Dobór odpowiednich metod i sposobów wyceny uzależniony jest wieloma czynnikami.

Umorzenie kredytu – co warto o tym wiedzieć?

0
Umorzenie kredytu

Większość osób po wzięciu kredytu jest zadowolona z tej decyzji. Cieszymy się z tego, że udało nam się otrzymać wymarzony kredyt, a środki z tego produktu możemy przeznaczyć na spełnienie marzeń np. o budowie domu czy zakupie samochodu. Niestety zadowolenie może minąć w momencie, gdy przyjdzie do regularnego spłacania rat, które jest bardzo ciężkie a wręcz niemożliwe.

Przyczyną może być nagła utrata pracy lub chwilowe problemy finansowe. W takich chwilach kredytobiorcy zastanawiają się, czy jest możliwe, aby umorzyć wcześniej zaciągnięty kredyt i uwolnić się od problematycznego zobowiązania? Razem ze specjalistami Spłata Pożyczek odpowiemy na to pytanie w poniższym artykule.

Czy można umorzyć dług bankowy?

Bank ma możliwość, aby umorzyć całość lub część długu swojego klienta – jest to jego dobra wola. Mogłoby się więc wydawać, że do takich sytuacji po prostu nie dochodzi, bo czemu bank miałby rezygnować z odzyskania swoich pieniędzy, a tym samym ponieść straty? Co ciekawe zdarzają się jednak sytuacje, w których możemy liczyć na częściowe umorzenie zobowiązania. Może się tak stać, gdy:

– dochody kredytobiorcy pomniejszą się przez śmierć współmałżonka,

– kredytobiorca trwale utraci zdolność do pracy, zachoruje lub stanie się niepełnosprawny,

– kredytobiorca utraci mienie w wyniku jakiejś katastrofy np. pożaru.

Co ciekawe dla banku korzystniejsze może być umorzenie części długu niż odsprzedaż długu firmie windykacyjnej lub dochodzenie o swoje pieniądze w sądzie. Takie działania są uciążliwe, czasochłonne, ale także drogie. Z tego względu umorzenie części długu wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Dla osoby, którą dotknęła trudna sytuacja i nie zapowiada się, aby coś w tej kwestii szybko się zmieniło, niższa rata, to łatwiejsza spłata. Istnieje więc szansa, że nieumorzona część zobowiązania zostanie spłacona, a bank nie będzie aż tak bardzo stratny. Jeśli jednak dłużnik dysponuje dużym majątkiem, z którego mógłby spłacać zobowiązanie, to wniosek o umorzenie kredytu raczej nie zostanie zaakceptowany.

Śmierć kredytobiorcy a umorzenie długu

Wielu osobom wydaje się, że śmierć kredytobiorcy równoznaczna jest z umorzeniem długu. Warto jednak wiedzieć, że wcale tak nie jest, a kredyt nie znika wraz ze śmiercią osoby, która miała go spłacać. Obowiązek spłaty długu przechodzi bowiem na spadkobierców zmarłego. Jeśli spadek zostanie przyjęty z dobrodziejstwem inwentarza, długi trzeba będzie spłacić do wysokości odziedziczonego majątku. Po przyjęciu spadku wprost na dziedzicu spoczywa obowiązek spłaty całości zobowiązania, nawet jeśli przewyższa ono wartość odziedziczonego majątku.

Istnieje możliwość, aby umorzyć część długu po śmierci kredytobiorcy, jednak tak jak już wspomnieliśmy – zależy to od dobrej woli banku. Jeśli spadkobiercy dłużnika znajdują się w trudnej sytuacji finansowej i nie są w stanie uregulować zobowiązania, to bank zazwyczaj decyduje się na częściowe umorzenie zobowiązania. Jest to bowiem tańsze rozwiązanie niż windykacja.

Upadłość konsumencka a umorzenie kredytu

Na ogłoszenie upadłości konsumenckiej z roku na rok decyduje się coraz więcej osób. Jeśli nie możesz wziąć kredytu konsolidacyjnego lub oddłużeniowego https://splatapozyczek.pl/kredyt-oddluzeniowy/, a bank niechętnie podchodzi do kwestii umorzenia zobowiązania, to może być to jedyne wyjście na uwolnienie się od problemów finansowych. Jeśli sąd pozytywnie rozpatrzy wniosek o upadłość konsumencką, może albo od razu umorzyć zobowiązania bez ustalania planu spłaty wierzycieli, albo ustalić plan spłaty i umorzyć zobowiązania dopiero po jego wykonaniu.

ZOBACZ TEŻ

Co zrobić, gdy brakuje nam na życie?

Straciłeś pracę i nie możesz znaleźć niczego dla siebie? Twoje dochody spadły i brakuje ci na życie? W takim przypadku trzeba zacząć działać zdecydowanie....
zarabiaj w domu

Zarabiaj w domu!