poniedziałek, Czerwiec 1, 2020

Biznes bez zakładania firmy – działalność nierejestrowana

0
działalność nierejestrowana

Działalność nierejestrowana jest idealnym pomysłem wtedy kiedy nie chcesz zakładać własnego Biznesu, nie jesteś do końca pewien czy prowadzenie własnej działalności jest dla Ciebie, ale masz świetny pomysł na zarabianie pieniędzy. Dowiedz się na czym ona polega, oraz ile możesz dzięki temu zarobić. Jednym z najprostszych przykładów tego, jak mieć biznes, ale nie rejestrować go jest handel na Allegro. W jaki sposób sprzedawać, aby nie złamać przepisów? Sprawdź sam!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/dzialalnosc-nierejestrowana/

Działalność nierejestrowana – jak ją założyć?

Do założenia działalności nierejestrowanej wystarczy nam jedynie spełnienie kilku warunków. 

Jakie są to warunki:

• Przychody z Twojej działalności nie przekraczają 50% minimalnego wynagrodzenia (w każdym miesiącu)

• Nie posiadałeś działalności gospodarczej, lub zamknąłeś się przed upływem 30 kwietnia 2017 roku

• Prowadzi uproszczona ewidencję sprzedaży

Jeżeli spełniasz powyższe trzy warunki, w takim razie Nie masz obowiązku rejestracji w swojej działalności w CEIDG, czyli w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Jednak po przekroczeniu limitu, masz 7 dni na zarejestrowanie swojej działalności.

Nie jest to metoda na zarobienie dużych pieniędzy kropka z drugiej strony ryzyko z tego wynikające, również nie jest małe. Odpadają obowiązki ZUS oraz nie musisz w przyszłości rozważać na przykład zawieszenia lub zamknięcia swojej działalności.

To, że dla państwa nie jesteś oficjalnie przedsiębiorcą, nie oznacza że nie jesteś nim dla klienta. Obowiązują cię wszystkie przepisy dotyczące ochrony konsumenta. Takie jak prawo do odstąpienia w terminie 14 dni od umowy zawartej na odległość.

Działalność nierejestrowana a ZUS

Dla wielu osób jest to wybawienie, ponieważ nie muszą płacić składek ZUS ani ubezpieczenia zdrowotnego. Jeżeli równocześnie posiadasz umowę zlecenie, czy świadczysz usługi to za środki te odpowiada twój zleceniobiorca. 

Działalność nierejestrowana – koszty

Jeżeli chodzi o Przychody z działalności nierejestrowanej rozliczasz je w postaci PIT-36. W dokumencie tym znajdziesz rubrykę dotyczącą takiej formie działalności. Odliczysz również swoje koszty związane z wykonywaną działalnością. Może być na przykład zakup materiałów, druk, wynajęcie grafika i wiele innych. Trzymaj w domu wszelkie paragony, ponieważ koszty muszą być udokumentowane.

Działalność nierejestrowana a VAT

Prowadząc mały handel lub usługi Nie musisz wcale rejestrować się jako podatnik VAT. Są jednak wyjątki. Musisz rejestrować się jako płatnik VAT, Jeżeli prowadzisz usługi związane z doradztwem czy też prawnicze. Sprawdź czy twoja działalność, mieści się w takiej puli.

Zobacz też: http://www.menis.pl/rejestracja-firmy-przez-internet/

Socjal w Niemczech – kiedy i czy warto?

0
Socjal w Niemczech

Social to zawsze delikatny temat, który pojawia się przy najmniej odpowiednich okazjach. Dlaczego? Ponieważ budzi on wiele kontrowersji, gdyż posiada zarówno przeciwników, jak i zwolenników. Oczywiście tematem rozmów najczęściej są świadczenia oferowane osobom bezrobotnym lub potrzebującym w Polsce. Często jednak nie porównujemy tego do innych krajów, gdzie oczywiście bywa lepiej lub gorzej. Zastanówmy się zatem, jak wygląda socjal w Niemczech i jak osoby potrzebujące, mogą sobie poradzić w trudnych chwilach.

Lepsze, czy gorsze wsparcie?

Niemcy to kraj, który dba nie tylko o swoich rodaków, ale również osoby przyjezdne, które decydują się nie tylko na to, by zostać, ale również efektywnie pracować. Oczywiście trzeba powiedzieć jasno, że w dużych miastach jest również duży problem z osobami bezrobotnymi bezdomnymi, które nie są narodowości niemieckiej, lecz tu pojawia się pytanie, czy powinni oni dostawać socjal w Niemczech.

Jak się okazuje, jest on o wiele lepszy niż w Polsce, ponieważ wielu Polaków z nałogami nie zamierza wracać do kraju. Otrzymują oni nie tylko wsparcie finansowe, ale również medyczne i żywnościowe, dzięki czemu nie muszą martwić się dosłownie o nic – nawet o odzież, czy opiekę medyczną w kwestii swoich nałogów. W Polsce sytuacja wygląda nieco gorzej, gdyż niewiele osób kwalifikuje się do wypłacenia świadczeń. Czy to dobrze? Tę kwestię pozostawiamy do indywidualnego rozpatrzenia przez każdego z nas.

Dodatkowe środki do domowego budżetu

Oczywiście socjal w Niemczech (https://www.euro-punkt.pl/dodatki-rodzinne-niemcy,2,2,149,114,149) to nie tylko wsparcie dla ubogich, bezdomnych i bezrobotnych. Jeśli posiadasz rodzinę, z pewnością otrzymasz atrakcyjne dodatki dla dzieci i nie tylko. Bez wątpienia warto skorzystać z takiej opcji, gdy tylko łapiesz się do danej kategorii, ponieważ podreperujesz w ten sposób swoje prywatne oszczędności lub zapewnisz bliskim lepszy byt. Przykładowo dla rodziców obecnym dodatkiem jest granica 200 euro na jedno dziecko. Trzeba przyznać, że taki zastrzyk środków zawsze jest mile widziany.

Zacznij wszystko zgłaszać wcześniej

Chociaż Niemcy uchodzą za bardzo poukładany naród, który na pierwszym miejscu stawia dbałość o detale i precyzję, socjal w Niemczech nie jest przyznawany stosunkowo szybko. Czasem na otrzymanie decyzji musimy czekać wiele miesięcy, co dla wielu interesantów staje się niezwykle frustrujące. Jak sobie z tym poradzić? Otóż sposób jest stosunkowo prosty i zrozumiały. W pierwszej kolejności należy zgłaszać wszystko o wiele wcześniej, niż planujemy – czasem nawet pół roku.

Analizatory spalin dla profesjonalistów i amatorów

0
Analizatory spalin dla profesjonalistów i amatorów

Nieprawidłowe działanie kotła grzewczego może okazać się katastrofalne w skutkach. Zaburzenie w cyklu odprowadzania spalin lub ich nadmierna ilość mogą doprowadzić do zatrucia czadem i zwiększyć zanieczyszczenie środowiska. Analizatory spalin zdecydowanie ułatwiają kontrolę prawidłowości pracy pieca i jednoznacznie wskazują na pojawienie się odchyleń od obowiązujących norm.

Dlaczego przedsiębiorstwo powinno zdecydować się na oprogramowanie erp dla firm?

0
Dlaczego przedsiębiorstwo powinno zdecydować się na oprogramowanie erp dla firm

Warto mieć świadomość, że oprogramowanie erp dla firm z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że doceniane jest nie tylko przez bardzo duże firmy, ale również małe i średnie przedsiębiorstwa. Jakie są największe atuty wdrożenia oprogramowania erp?

Krajowy Fundusz Szkoleniowy – na czym to polega?

0
Krajowy Fundusz Szkoleniowy

Krajowy Fundusz Szkoleniowy to pewnego rodzaju pomoc finansowa przeznaczona na szklenia ustawiczne pracowników i pracodawców. Jest to wydzielona część Funduszu Pracy i stanowi pomoc w rozwoju i dokształcaniu się. Na czym polega Krajowy Fundusz Szkoleniowy? Jak wygląda finansowanie szkoleń z KFS? Jakie wymagania należy spełnić, by móc skorzystać z dofinansowania?

Nadzieja na lepsze

0
Nadzieja na lepsze

Życie jest skomplikowane i nieprzewidywalne. Wielokrotnie możemy się na nim przejechać i popaść w różnego rodzaju problemy oraz kłopoty. Niestety bardzo mało możemy zrobić, aby uniknąć tych najmniej przyjemnych elementów naszej egzystencji.

Co jeść, żeby nasza praca były bardziej efektywna?

0
efektywna praca - czy dieta ma na nią wpływ?

Aby nasza codzienna praca była efektywna i żebyśmy nie mieli problemu z koncentracją przez 8 godzin spędzone w pracy, powinniśmy zadbać o swoją dietę. Wysiłek umysłowy wymaga od nas ciągłej uwagi, skupienia i koncentracji.

Korzystamy z różnych funkcji mózgu jednocześnie. W takiej sytuacji robienie sobie krótkich przerw nie wystarczy, podstawą jest prawidłowo zbilansowana dieta. Co jeść, żeby nasz mógł mógł lepiej pracować?

Które produkty wspomagają pamięć i koncentrację?

Orzechy – to źródło zdrowych tłuszczów, które są niezbędne do prawidłowej pracy naszych neuronów. Jedyny ich minus to wysoka kaloryczność, ale tak na dobrą sprawę wystarczy garstka orzechów dziennie, żeby uzupełnić zapotrzebowanie na kwasy tłuszczowe i inne ważne minerały. Które orzechy są najlepsze? Jeśli chodzi o wysoką zawartość kwasów omega-3, to najlepszym wyborem są orzechy włoskie.

Ryby – również są znakomitym źródłem kwasów omega-3. Do swojej diety powinniśmy włączyć głównie morskie ryby tłuste, czyli łososia lub makrelę.

Owoce jagodowe – są bogate we flawonoidy, które jak wiadomo zawierają mnóstwo antyoksydantów. Według badań, antyoksydanty przyczyniają się w znacznym stopniu do poprawy funkcji poznawczych mózgu, czyli pamięci. Nie są zalecane wyłącznie osobom starszym, powinny je spożywać również osoby, które wykonują na co dzień, pracę umysłową.

Przeczytaj też: http://www.menis.pl/czy-warto-zostac-ksiegowym/

Zielone warzywa – są bogate w kwas foliowy, który ma pozytywny wpływ na naszą pamięć, dzięki temu zminimalizujemy ryzyko zapadnięcia na demencję.

Produkty pełnoziarniste – w diecie osoby, która chce polepszyć swoją kondycję intelektualną powinny znaleźć się takie produkty, jak pełnoziarniste pieczywo, makarony oraz kasze. Są to produkty, które pozytywnie wpływają na wszystkie funkcje organizmu. Są bogate również w błonnik, potas, magnez, żelazo i fosfor.

Jak włączyć wymienione produkty do codziennej diety?

Modyfikacja swojej codziennej diety, wcale nie jest taka trudna. Wystarczy tylko chcieć. Na początku na pewno trochę nam zejdzie, żeby przyzwyczaić się do nowych smaków i nauczyć się wykonywać pewne dania. Ale jak to się mówi praktyka czyni mistrza. Nawet się nie obejrzymy, a już nie będziemy pamiętać, jak wyglądała nasza dieta wcześniej.

Źródło: https://przyciagnijsukcesy.pl/

Akcesoria niezbędne w kuchni – jakie wybrać?

0
Akcesoria niezbędne w kuchni - jakie wybrać

Dla większości z nas kuchnia to miejsce, w którym spędzamy bardzo dużo czasu, głównie na przyrządzanie posiłków, ale nie tylko. W kuchni chętnie spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. Jakie akcesoria w kuchni są niezbędne?

BDO – czym jest, jak się zarejestrować i dlaczego trzeba umieszczać jego numer na fakturze?

0
bdo

BDO to skrót od określenia „Baza danych o odpadach”. Jest to elektroniczna baza odpadów, w której muszą zarejestrować się określeni przedsiębiorcy generujący różnego rodzaju produkty i odpady wprowadzane na terytorium Polski. Przepisy o elektronicznej bazie odpadów BDO, zgodnie z którymi wiele podmiotów ma obowiązek się w niej zarejestrować i stosować się do związanych z nimi zasad, weszły w życie od 1 stycznia 2020 r., choć jeszcze pod koniec 2019 r. mówiło się o przedłużeniu okresu przejściowego.

Wpisowi do BDO podlegają m.in. przedsiębiorcy, którzy wprowadzają na rynek sprzęt elektroniczny, baterie i akumulatory, pojazdy, produkują, importują lub nabywają z UE opakowania, wprowadzają na rynek produkty znajdujące się w opakowaniach, a także opony lub oleje smarowe. Grupa przedsiębiorców, którzy muszą wpisać się do BDO jest zatem bardzo duża, dlatego warto sprawdzić, czy nie mamy też takiego obowiązku. Prace, które trzeba w związku z tym wykonać są bowiem czasochłonne i w dużych firmach wymagają niekiedy zatrudnienia dodatkowej osoby.

Dlaczego trzeba umieszczać numer BDO na fakturze i co się stanie, gdy tego nie zrobimy? Czy rzeczywiście powinniśmy się obawiać braku informacji na dokumentach sprzedażowych? Obowiązek BDO na fakturze wynika z przepisów ustawy o odpadach. W artykule 63 tejże ustawy znajduje się informacja o tym, że podmioty objęte BDO muszą umieszczać swój numer rejestracyjny na wszelkiego rodzaju dokumentach, które są związane z działalnością. Choć przepis ten ma charakter dość ogólny, wynika z niego, że numer BDO mamy obowiązek umieszczać na fakturach. Powinniśmy pamiętać o tym, że gdy nie wskażemy na fakturze swojego numeru BDO, narażamy się na duże kary. Zgodnie z przepisami, brak umieszczenia takiego numeru na dokumencie sprzedażowym może wiązać się z karą administracyjną od 5.000 do nawet 1.000.000 złotych. Nie warto zatem ryzykować. Trzeba dostosować swoje oprogramowanie tak, by na każdej fakturze numer BDO pojawiał się automatycznie. Dzięki temu unikniemy strat finansowych.

Czy latem sprawdzi się tylko pościel satynowa?

0
Czy latem sprawdzi się tylko pościel satynowa

Nie od dziś wiadomo, że zdrowy sen wpływa na pozytywne funkcjonowanie w ciągu dnia. Osiągnięcie stanu wyspania się nie jest jednak łatwe. Wiele zależy nie tylko od materaca, poduszki czy stanu powietrza w sypialni, ale także od pościeli, w której śpimy. Problem dobrania przyjemnej, przewiewnej pościeli pogłębia się latem, kiedy temperatura wzrasta, a ciało zwiększa swoją potliwość. Poszukujemy wtedy materiałów chłodnych takich jak satyna. Jednak pościel satynowa nie jest jedynym rodzajem pościeli, który może nam zapewnić komfortowy sen latem.

Pościel lniana

Len jest materiałem najczęściej wybieranym w krajach o gorącym klimacie. Jego naturalne włókna sprawiają, że lniane stroje są przewiewne i pozwalają skórze oddychać. Tkanina lniana ma najwyższą zdolność do pochłaniania wody bez powodowania uczucia wilgoci. Jest materiałem hipoalergicznym, a także bakteriostatycznym i bakteriobójczym. Ponadto wszystko, co powstało z naturalnego lnu, daje uczucie chłodzenia skóry, które jest niezwykle przyjemne w upalne dni. Dlatego też warto rozejrzeć się za lnianą pościelą na lato, która zapewni uczucie świeżości w nocy. Lniana pościel to modny i ekologiczny wybór, gdyż len jest materiałem naturalnym, który nadaje się do recyklingu bez obawy przed zanieczyszczeniem środowiska, a jego faktura nadaje wnętrzom piękny, rustykalny design. Len jednak nie jest jedynym zamiennikiem pościeli satynowej.

Pościel jedwabna

O zaletach stosowania jedwabnych poszewek wiedzą wszystkie włosomaniaczki. Dzięki swojej śliskiej i delikatnej fakturze jedwab wspaniale pracuje z włosami w nocy, nie elektryzuje ich, nie plącze oraz zmniejsza podatność na łamanie i rozdwajanie się. Jedwab oddziałuje zbawiennie również na skórę twarzy, która może swobodnie odpoczywać i regenerować się podczas snu. Warto jednak nie poprzestawać na samej poduszce i zainwestować w pełen komplet pościeli jedwabnej. Obecność aminokwasów zawarta w niej wpływa pozytywnie na układ nerwowy, a przez to na zdrowy i spokojny sen. Dodatkowo na materiałach jedwabnych nie zatrzymuje się kurz, przez co jest on polecany dla alergików. A dzięki właściwościom termoregulacyjnym w eleganckiej, jedwabnej pościeli można spać zarówno latem, jak i zimą.

Co w takim razie z satyną?

Pościel satynowa daje efekt oczekiwanego chłodzenia latem oraz jest bardziej przystępna cenowo niż pościel lniana czy jedwabna. Pościel z satyny bawełnianej jest materiałem naturalnym o właściwościach chłonących bawełny, a wyglądzie i delikatności satyny. Jest ona zdrowsza dla organizmu niż pościel satynowa wykonana z syntetycznych materiałów i zdrowsza dla portfela niż pościel jedwabna czy lniana. Jest to świetna alternatywna dla jedwabiu oraz lnu.

Wybór pościeli jest sprawą bardzo indywidualną, warto jednak pamiętać, że dobrej jakości pościel może nam posłużyć przez lata, a kupując ją inwestujemy nie tylko w sen ale i resztę naszego życia.

Źródło https://i-posciel.pl/posciel-satynowa-satyna-bawelniana

ZOBACZ TEŻ

Studenci w wielkim mieście – jak mogą oszczędzać?

Mówi się, że studenci są mistrzami oszczędzania, a „rekiny” rynków inwestycyjnych mogliby się od nich sporo nauczyć. Wszystko dlatego, że przeciętny student nie może...