Analizatory spalin dla profesjonalistów i amatorów

Nieprawidłowe działanie kotła grzewczego może okazać się katastrofalne w skutkach. Zaburzenie w cyklu odprowadzania spalin lub ich nadmierna ilość mogą doprowadzić do zatrucia czadem i zwiększyć zanieczyszczenie środowiska. Analizatory spalin zdecydowanie ułatwiają kontrolę prawidłowości pracy pieca i jednoznacznie wskazują na pojawienie się odchyleń od obowiązujących norm.

Specjalistyczny sprzęt dla kominiarzy i instalatorów

Restrykcyjne przepisy dotyczące pieców grzewczych wywołały szeroką dyskusję o możliwościach w kontekście nie tylko kontroli działających już kotłów, ale też i w kwestii ich wyboru i odpowiedniej instalacji. Okazuje się bowiem, że niewłaściwie ustawione parametry kotła grzewczego wpływają na jakość spalania paliwa. Tym samym podczas montażu pieca konieczne jest połączenie fachowej wiedzy z odpowiednim sprzętem, który zdecydowanie ułatwia i precyzuje zadanie. Analizatory spalin umożliwiają precyzyjny i w pełni wiarygodny pomiar CO2, O2, CO, NOx. Ponadto urządzenie jest nieocenione podczas prac prowadzących do osiągnięcia wskazanych przez prawo i producenta kotła parametrów. Warto podkreślić, że te ostatnie mają istotny wpływ na minimalizację straty kominowej, sprawności urządzenia grzewczego, uzyskanego ciągu czy ewentualnego nadmiaru powietrza.

Mając na uwadze powyższe zalety analizatory spalin należą do podstawowych urządzeń, które powinny znaleźć się w wyposażeniu świadomego instalatora, serwisanta kotłów, a także kominiarza.

Analizator spalin do użytku domowego

Na rynku sprzedaży można spotkać szereg analizatorów spalin w różnej cenie. Niektórzy polecają urządzenia do użytku domowego, niestety trudno w nich o uzyskanie wiarygodnych odczytów. Niezależnie od tego, czy użytkownik korzysta z systemu grzewczego na paliwa stałe, czy wykorzystuje nowoczesne technologie celem każdego z nic jest dostarczenie ciepła do budynku przy jednoczesnym ograniczeniu strat ciepła i minimalizacji emisji zanieczyszczeń. Każdy system grzewczy wymaga regularnych przeglądów i prac konserwacyjnych, a także sprawdzania właściwości działania parametrów. Warto więc zainwestować w profesjonalny analizator spalin i samodzielnie kontrolować działanie kotła. Dzięki temu zwiększa się bezpieczeństwo użytkowania, a także uzyskuje się optymalne wyniki.

Analizatory spalin dostępne są w ofercie Pascal s.c..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here