kurier

Zainteresowanie Polaków dokonywaniem zakupów online systematycznie z roku na rok wzrasta. Oznacza to, że konieczne jest dostarczanie coraz większej liczby przesyłek bezpośrednio do odbiorcy. Odpowiedzialne za to zadanie są firmy kurierskie, które potrzebują odpowiednich ludzi. Praca kierowca / kurier dla firm kurierskich to pewne źródło zarobku, szczególnie w większych miastach, gdzie kurierów ciągle brakuje.

Praca w charakterze kuriera nie należy do najłatwiejszych, ponieważ kurier zawsze znajduje się pod presją czasu. Przed rozpoczęciem pracy w takim charakterze dobrze jest zapoznać się ze wszystkimi tajnikami tego zawodu, aby być przygotowanym na trudne momenty. W przypadku kuriera godziny jego pracy są ściśle uzależnione od umowy. Przeważnie jednak kurier swoją pracę zaczyna we wczesnych godzinach porannych, gdy odbywa się załadunek towarów. Efektywność pracy kuriera zależy od jego zaradności oraz umiejętności ułożenia skutecznego planu doręczeniowego. Obowiązki kuriera są jednak znacznie bardziej rozbudowane i nie polegają jedynie na doręczeniu przesyłek pod wskazany adres. Najważniejsze jest ekonomiczne zaplanowanie trasy doręczenia kilku przesyłek.

Aby zostać kurierem nie ma konieczności posiadania wyższego wykształcenia. Warunkiem jest oczywiście posiadanie prawa jazdy. Firmy kurierskie szukają doświadczonych kierowców, dlatego dla wielu z nich znaczenie ma to, jak długo potencjalny kandydat posiada prawo do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ma to znaczenie, ponieważ firmy kurierskie chcą powierzać samochody służbowe swoim pracowników. Mimo powszechnego używania nawigacji, dalej ważne jest, aby kurier wykazywał się doskonałą znajomością terenu, w którym przyjdzie mu pracować. W dzisiejszych czasach kurierzy muszą być też przyzwyczajeni do pracy z nowoczesnymi urządzeniami służącymi do ewidencji paczek. Kurierzy są wyposażeni w smartfony, tablety oraz czytniki. Bez nich wykonywanie obowiązków kuriera jest znacznie utrudnione i bardziej czasochłonne.

Firmy kurierskie zatrudniają kierowców na dwa sposoby. W przypadku zaproponowania pracownikowi umowy o pracę, otrzymuje on samochód służbowy do rozwożenia paczek. Drugim wariantem jest praca na zasadzie porozumienia wykonawczego. W takim scenariuszu kurier musi posiadać własną działalność gospodarczą, który sam tworzy dla siebie stanowisko pracy. Wtedy kurier zobowiązany jest do posiadania własnego samochodu, który będzie przystosowany do przewozu paczek. Posiadanie własnego samochodu jest traktowane jako atut przy poszukiwaniu pracy w charakterze kuriera. Wiele ogłoszeń pochodzących od firm kurierskich posiada ten właśnie wymóg.

Coraz więcej firm kurierskich rozszerza swoją usługę o dostarczanie przesyłek w weekendy. Dla kuriera to szansa na dodatkowy zarobek, ponieważ praca w weekendy jest bardziej opłacalna. W pracy kuriera ważna jest umiejętność nawiązywania bezpośrednich kontaktów z adresatami przesyłek. Pomaga to w ustaleniu dogodnego terminu dostarczenia paczki z punktu widzenia odbiorcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here