niedziela, Lipiec 5, 2020

Chroń swoje ziemniaki, w korzystny dla nich sposób

0
ziemniaki

Chroń swoje ziemniaki, w korzystny dla nich sposób a tym samym zabezpiecz je na wypadek pojawienia się chwastów a nawet wielu poważnych chorób, które mogą im zaszkodzić a nawet popsuć całkowicie nasze przyszłe plony.

Kancelaria radcy prawnego – kiedy warto się tam udać?

0
Kancelaria radcy prawnego

W dzisiejszym świecie podstawowa wiedza na temat prawa jest bardzo ważna, ponieważ nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć. Na wypadek sytuacji kryzysowej warto wiedzieć, gdzie szukać pomocy. W tym artykule omówimy, kiedy najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta w kancelarii radcy prawnego.

Kancelaria radcy prawnego – czym zajmuje się radca prawny?

Radca prawny to osoba, która ukończyła studia prawnicze, odbyła aplikację i złożyła egzamin radcowski. To specjalista, od którego naprawdę wiele się wymaga, chociażby ze względu na to, że należy do grona zawodów zaufania publicznego. Do obowiązków wykonywanych przez radcę prawnego należy między innymi doradztwo, a także przygotowywanie potrzebnych nam pism i pomoc w charakterze obrońcy w sprawach toczących się przed sądem. Jego zadaniem jest nie tylko pomoc osobom indywidualnym, ale również przedsiębiorstwom. Dzięki wsparciu tego specjalisty nie trzeba zagłębiać się w regulaminy i inne materiały prawne, które niestety ciężko jest zrozumieć po pierwszym przeczytaniu. Wykwalifikowany radca prawny wytłumaczy wszystko w jasny sposób, a jego doświadczenie przyda się do rozwiązywania problemów dotyczących kwestii prawnych. Wiele osób po przeczytaniu tego opisu może uznać, że radca prawny to po prostu adwokat kryjący się pod inną nazwą. Czy takie spostrzeżenie jest trafne?

Kancelaria radcy prawnego a wizyta u adwokata – czym się różnią?

Wiele osób myli radców prawnych z adwokatami. Od razu warto wspomnieć, iż oba zawody są do siebie podobne, aczkolwiek nieznacznie się różnią. Tak naprawdę najważniejszą różnicą jest fakt, iż radca prawny oferuje swoją pomoc przedsiębiorstwom, ale tylko wtedy, gdy nie jest zatrudniony na podstawie umowy. W takiej sytuacji nie może wystąpić w charakterze obrońcy swojego pracodawcy podczas procesów karnych. Z adwokatem możemy podpisać wyłącznie umowę cywilnoprawną, zaś z radcą prawnym również umowę o pracę. Wymienione, jak również inne różnice są tak nieznaczne, że przeciętny Polak nawet nie zwróci na nie uwagi. Tak naprawdę główną kwestią jest tutaj po prostu nazwa, bo przy problemach z prawem możemy skorzystać z porady zarówno radcy prawnego, jak i adwokata. Wizyta w kancelarii radcy prawnego jest świetnym pomysłem, gdy potrzebujemy porady. Jednak znalezienie wykwalifikowanego specjalisty, który wytłumaczy wszystko w jasny sposób i zadba o odpowiednią atmosferę nie jest proste. Pomóc w tym może nam internet. Prawnicy posiadają swoje strony, na których można dowiedzieć się więcej o dostępnych usługach. Przykładem jest https://www.kancelaria-ciesielski.pl/. Szukanie sprawdzonych miejsc da gwarancję, że pomoc będzie profesjonalna i adekwatna do sytuacji.

Dostawca artykułów higienicznych dla Twojej firmy

0
Dostawca artykułów higienicznych dla Twojej firmy

Gdy zatrudniasz pracowników, z pewnością zależy Ci na tym, aby podczas długiego dnia pracy mogli właściwie zadbać o higienę. To niezwykle ważne, zwłaszcza w obecnym stanie epidemicznym. Jeśli zachodzisz w głowę, gdzie kupować artykuły higieniczne, wiedz, iż wybór hurtowni nie jest trudny.

Blacharz samochodowy – w jakich miejscowościach szukać pracy?

0
blacharz

Do zawodów deficytowych należy między innymi zawód blacharza samochodowego. Oznacza to tyle, że zapotrzebowanie na ten zawód jest spore, a osób do wykonywania tego zawodu jest coraz mniej. W 2020 roku praca blacharza samochodowego nie powinna być żadnym problemem. Pracę w tym zawodzie znajdzie każda osoba, która posiada odpowiednie wyszkolenie oraz wiedzę. Zapotrzebowanie na tego typu pracowników jest bardzo duże. W większości województw w Polsce trudno jest znaleźć dobrego pracownika na takim stanowisku. W jakich województwach powinniśmy szukać pracy jako blacharz samochodowy?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/w-jakich-miejscowosciach-szukac-pracy-jako-blacharz-samochodowy-prognozy-na-rok-2020/

Województwa, w których zawód blacharza samochodowego jest poszukiwany

W poniżej przedstawionych województwach praca blacharza samochodowego nie jest trudna do znalezienia. Jeżeli w Twojej miejscowości brak jest zapotrzebowanie na tego typu fachowców, możesz poszukać pracy kilka kilometrów dalej. Z pewnością znajdziesz ofertę, która czeka właśnie na ciebie. Deficyt poszukujących pracy jako blacharz samochodowy występuje w województwach takich jak:

• Pomorskie 

• Zachodniopomorskie 

• Kujawsko-pomorskie

• Wielkopolskie 

• Lubelskie

• Dolnośląskie 

• Opolskie 

• Śląskie 

• Świętokrzyskie 

• Małopolskie 

• Podkarpackie

W pozostałych województwach Polski obecnie panuje równowaga w zakresie popytu i podaży. Ofert pracy jest wystarczająco co do ilości poszukujących osób.

Powody deficytu zawodzie blacharzy samochodowych

Głównym powodem takich deficytów jest niedopasowanie kwalifikacji do rynku pracy. Brak odpowiedniego wyszkolenia oraz wiedzy sprawia, że nie można liczyć na specjalistów w tym zawodzie. Potrzebne jest odpowiednie wykształcenie i posiadanie doświadczenia oraz poświadczenia swoich umiejętności. Brak jest jednak chęci do pracy jako blacharz samochodowy. Niskie wynagrodzenie jest głównym powodem takiego problemu. Blacharze samochodowi najczęściej zakładają swoją własną działalność gospodarczą, ponieważ tylko wtedy jest to opłacalne. Praca jako blacharz samochodowy jest wybierana stanowczo rzadko, również ze względu na szkodliwe warunki pracy.

Zobacz też: http://www.menis.pl/jak-zostac-lakiernikiem-samochodowym/

Biznes bez zakładania firmy – działalność nierejestrowana

0
działalność nierejestrowana

Działalność nierejestrowana jest idealnym pomysłem wtedy kiedy nie chcesz zakładać własnego Biznesu, nie jesteś do końca pewien czy prowadzenie własnej działalności jest dla Ciebie, ale masz świetny pomysł na zarabianie pieniędzy. Dowiedz się na czym ona polega, oraz ile możesz dzięki temu zarobić. Jednym z najprostszych przykładów tego, jak mieć biznes, ale nie rejestrować go jest handel na Allegro. W jaki sposób sprzedawać, aby nie złamać przepisów? Sprawdź sam!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/dzialalnosc-nierejestrowana/

Działalność nierejestrowana – jak ją założyć?

Do założenia działalności nierejestrowanej wystarczy nam jedynie spełnienie kilku warunków. 

Jakie są to warunki:

• Przychody z Twojej działalności nie przekraczają 50% minimalnego wynagrodzenia (w każdym miesiącu)

• Nie posiadałeś działalności gospodarczej, lub zamknąłeś się przed upływem 30 kwietnia 2017 roku

• Prowadzi uproszczona ewidencję sprzedaży

Jeżeli spełniasz powyższe trzy warunki, w takim razie Nie masz obowiązku rejestracji w swojej działalności w CEIDG, czyli w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Jednak po przekroczeniu limitu, masz 7 dni na zarejestrowanie swojej działalności.

Nie jest to metoda na zarobienie dużych pieniędzy kropka z drugiej strony ryzyko z tego wynikające, również nie jest małe. Odpadają obowiązki ZUS oraz nie musisz w przyszłości rozważać na przykład zawieszenia lub zamknięcia swojej działalności.

To, że dla państwa nie jesteś oficjalnie przedsiębiorcą, nie oznacza że nie jesteś nim dla klienta. Obowiązują cię wszystkie przepisy dotyczące ochrony konsumenta. Takie jak prawo do odstąpienia w terminie 14 dni od umowy zawartej na odległość.

Działalność nierejestrowana a ZUS

Dla wielu osób jest to wybawienie, ponieważ nie muszą płacić składek ZUS ani ubezpieczenia zdrowotnego. Jeżeli równocześnie posiadasz umowę zlecenie, czy świadczysz usługi to za środki te odpowiada twój zleceniobiorca. 

Działalność nierejestrowana – koszty

Jeżeli chodzi o Przychody z działalności nierejestrowanej rozliczasz je w postaci PIT-36. W dokumencie tym znajdziesz rubrykę dotyczącą takiej formie działalności. Odliczysz również swoje koszty związane z wykonywaną działalnością. Może być na przykład zakup materiałów, druk, wynajęcie grafika i wiele innych. Trzymaj w domu wszelkie paragony, ponieważ koszty muszą być udokumentowane.

Działalność nierejestrowana a VAT

Prowadząc mały handel lub usługi Nie musisz wcale rejestrować się jako podatnik VAT. Są jednak wyjątki. Musisz rejestrować się jako płatnik VAT, Jeżeli prowadzisz usługi związane z doradztwem czy też prawnicze. Sprawdź czy twoja działalność, mieści się w takiej puli.

Zobacz też: http://www.menis.pl/rejestracja-firmy-przez-internet/

Socjal w Niemczech – kiedy i czy warto?

0
Socjal w Niemczech

Social to zawsze delikatny temat, który pojawia się przy najmniej odpowiednich okazjach. Dlaczego? Ponieważ budzi on wiele kontrowersji, gdyż posiada zarówno przeciwników, jak i zwolenników. Oczywiście tematem rozmów najczęściej są świadczenia oferowane osobom bezrobotnym lub potrzebującym w Polsce. Często jednak nie porównujemy tego do innych krajów, gdzie oczywiście bywa lepiej lub gorzej. Zastanówmy się zatem, jak wygląda socjal w Niemczech i jak osoby potrzebujące, mogą sobie poradzić w trudnych chwilach.

Lepsze, czy gorsze wsparcie?

Niemcy to kraj, który dba nie tylko o swoich rodaków, ale również osoby przyjezdne, które decydują się nie tylko na to, by zostać, ale również efektywnie pracować. Oczywiście trzeba powiedzieć jasno, że w dużych miastach jest również duży problem z osobami bezrobotnymi bezdomnymi, które nie są narodowości niemieckiej, lecz tu pojawia się pytanie, czy powinni oni dostawać socjal w Niemczech.

Jak się okazuje, jest on o wiele lepszy niż w Polsce, ponieważ wielu Polaków z nałogami nie zamierza wracać do kraju. Otrzymują oni nie tylko wsparcie finansowe, ale również medyczne i żywnościowe, dzięki czemu nie muszą martwić się dosłownie o nic – nawet o odzież, czy opiekę medyczną w kwestii swoich nałogów. W Polsce sytuacja wygląda nieco gorzej, gdyż niewiele osób kwalifikuje się do wypłacenia świadczeń. Czy to dobrze? Tę kwestię pozostawiamy do indywidualnego rozpatrzenia przez każdego z nas.

Dodatkowe środki do domowego budżetu

Oczywiście socjal w Niemczech (https://www.euro-punkt.pl/dodatki-rodzinne-niemcy,2,2,149,114,149) to nie tylko wsparcie dla ubogich, bezdomnych i bezrobotnych. Jeśli posiadasz rodzinę, z pewnością otrzymasz atrakcyjne dodatki dla dzieci i nie tylko. Bez wątpienia warto skorzystać z takiej opcji, gdy tylko łapiesz się do danej kategorii, ponieważ podreperujesz w ten sposób swoje prywatne oszczędności lub zapewnisz bliskim lepszy byt. Przykładowo dla rodziców obecnym dodatkiem jest granica 200 euro na jedno dziecko. Trzeba przyznać, że taki zastrzyk środków zawsze jest mile widziany.

Zacznij wszystko zgłaszać wcześniej

Chociaż Niemcy uchodzą za bardzo poukładany naród, który na pierwszym miejscu stawia dbałość o detale i precyzję, socjal w Niemczech nie jest przyznawany stosunkowo szybko. Czasem na otrzymanie decyzji musimy czekać wiele miesięcy, co dla wielu interesantów staje się niezwykle frustrujące. Jak sobie z tym poradzić? Otóż sposób jest stosunkowo prosty i zrozumiały. W pierwszej kolejności należy zgłaszać wszystko o wiele wcześniej, niż planujemy – czasem nawet pół roku.

Analizatory spalin dla profesjonalistów i amatorów

0
Analizatory spalin dla profesjonalistów i amatorów

Nieprawidłowe działanie kotła grzewczego może okazać się katastrofalne w skutkach. Zaburzenie w cyklu odprowadzania spalin lub ich nadmierna ilość mogą doprowadzić do zatrucia czadem i zwiększyć zanieczyszczenie środowiska. Analizatory spalin zdecydowanie ułatwiają kontrolę prawidłowości pracy pieca i jednoznacznie wskazują na pojawienie się odchyleń od obowiązujących norm.

Dlaczego przedsiębiorstwo powinno zdecydować się na oprogramowanie erp dla firm?

0
Dlaczego przedsiębiorstwo powinno zdecydować się na oprogramowanie erp dla firm

Warto mieć świadomość, że oprogramowanie erp dla firm z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że doceniane jest nie tylko przez bardzo duże firmy, ale również małe i średnie przedsiębiorstwa. Jakie są największe atuty wdrożenia oprogramowania erp?

Krajowy Fundusz Szkoleniowy – na czym to polega?

0
Krajowy Fundusz Szkoleniowy

Krajowy Fundusz Szkoleniowy to pewnego rodzaju pomoc finansowa przeznaczona na szklenia ustawiczne pracowników i pracodawców. Jest to wydzielona część Funduszu Pracy i stanowi pomoc w rozwoju i dokształcaniu się. Na czym polega Krajowy Fundusz Szkoleniowy? Jak wygląda finansowanie szkoleń z KFS? Jakie wymagania należy spełnić, by móc skorzystać z dofinansowania?

Nadzieja na lepsze

0
Nadzieja na lepsze

Życie jest skomplikowane i nieprzewidywalne. Wielokrotnie możemy się na nim przejechać i popaść w różnego rodzaju problemy oraz kłopoty. Niestety bardzo mało możemy zrobić, aby uniknąć tych najmniej przyjemnych elementów naszej egzystencji.

ZOBACZ TEŻ

Jak wybrać ekspres do biura?

Mogłoby się wydawać, że istnieją sprawy istotniejsze dla firmy niż kawa, ale nic bardziej mylnego! Wystarczy zaobserwować zakłócenie rytmu pracy zespołu podczas najkrótszej przerwy...
Nadzieja na lepsze

Nadzieja na lepsze