wtorek, Październik 22, 2019

Konto osobiste dopasowane do Twoich potrzeb

0
Konto osobiste dopasowane do Twoich potrzeb

Rosnąca świadomość osób sięgających po usługi banków wymaga od tych instytucji wprowadzania kolejnych udogodnień. Współczesny klient oczekuje nie tylko tego, że posiadanie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego będzie tanie lub darmowe – coraz częściej istotne jest m.in. to, aby mieć szeroki dostęp do zgromadzonych środków i zarządzania nimi z poziomu laptopa czy urządzeń mobilnych.

Dlatego też banki coraz bardziej prześcigają się w zapewnieniu różnych usług powiązanych z prowadzeniem konta osobistego. Każdy klient ma oczywiście inne potrzeby względem takich produktów. Kiedy bowiem jedni priorytetowo traktują szerszy dostęp do darmowych bankomatów, niezależnie od sieci, to inni wymagają tego, aby karta debetowa była darmowa. To tylko dwie różne cechy związane z ROR-ami, a jest ich znacznie więcej. Stąd też hasła reklamowe mówiące o koncie osobistym, które jest dopasowane do konkretnych potrzeb – każdy klient może je stworzyć takim, jakim chce. Co to dokładnie oznacza? Jakimi cechami powinno się ono charakteryzować, aby było prawdziwie indywidualne?

Opłaty za posiadanie konta (i nie tylko)

Darmowe posiadanie rachunku coraz częściej staje się standardem. Baczny klient z pewnością zauważy, że bank reklamujący w ten sposób swoje usługi, rzeczywiście odnosi się do samego posiadania ROR-u. Tymczasem w kosztach należy uwzględnić jeszcze prowizje za przelewy, opłaty za kartę płatniczą, korzystanie z kodów SMS-owych i wiele innych. Pytanie więc, czy rzeczywiście mamy do czynienia z kontem osobistym. Gdyby przyjrzeć się bliżej dostępnym ofertom, to w rzeczywistości rachunków oszczędnościowych za 0 złotych jest naprawdę niewiele. Z drugiej strony nowoczesne banki, jak Santander, rozumieją potrzeby klientów i umożliwiają im prowadzenie rachunku za „prawdziwe” 0 złotych. W takich sytuacjach często wymagają od klientów spełnienia dodatkowych warunków.

Mogą one dotyczyć na przykład miesięcznego minimalnego wpływu na rachunek, co automatycznie zwalnia użytkownika z płacenia za posiadanie konta. Karta płatnicza natomiast jest najczęściej darmowa, jeśli dokona się nią określonej liczby transakcji lub też płatności o określonej wartości. Wiele banków pozwala wypłacać gotówkę za darmo z bankomatów innych sieci, jeśli operację przeprowadza się z użyciem BLIK-a, czyli specjalnego kodu, generowanego przez aplikację mobilną. Sposobem na uniknięcie prowizji za wybieranie pieniędzy z obcego automatu jest również comiesięczne opłacanie specjalnej usługi. Zazwyczaj jej koszt wynosi kilka złotych, co w przypadku częstego wypłacania środków wiążę się z realnym oszczędzaniem na każdej operacji. Podróżujących z pewnością ucieszy fakt, że podobna opcja istnieje dla klientów korzystających z bankomatów za granicą.

Dodatkowe usługi oferowane przez banki

Darmowe prowadzenie konta, a także większe oprocentowanie robią coraz mniejsze wrażenie na klientach – jak sobie wyjaśniliśmy wyżej, stają się one powoli normą. Dlatego zainteresowani ROR-ami często poszukują innych, dodatkowych usług. Wśród nich jest nie tylko zarządzanie pieniędzmi przez Internet czy aplikację mobilną, ale też szereg innych możliwości, jak na przykład zwrot części kosztów związanych z opłatą rachunków za media czy programy lojalnościowe – zbieranie punktów, korzystanie z atrakcyjnych rabatów itp. Same aplikacje mobilne dają również liczne korzyści. Dzięki nim możemy nie tylko zarządzać naszymi pieniędzmi na rachunku, przez zlecanie przelewów, zakładanie lokat mobilnych itd., ale też załatwimy sprawy urzędowe, kupimy bilety na komunikację miejską czy festiwale i koncerty.

Karta w popularnym systemie

Każda karta przydzielana do konta osobistego działa w określonym systemie. Zdecydowanie najpopularniejsze są Visa i MasterCard, przy czym w przypadku obu rozwiązań mogą pojawić się pewne różnice. Widać je w szczególności, gdy jest się w podróży zagranicznej – jeśli płacimy za pomocą karty MasterCard w innej walucie niż euro czy dolary, możemy spodziewać się wyższych kosztów transakcji, wynikających z podwójnego spreadu (wartość jest wpierw przeliczana jedną z dwóch ww. walut, a później dopiero na złotówki). Niekiedy najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie kart od obu firm, gdyż może zdarzyć się, że honoruje się tylko jedną z nich.

Jak wybrać konto osobiste dopasowane do własnych potrzeb?

Przede wszystkim należy sobie zadać pytanie – jak faktycznie będziemy z niego korzystać? Czy częściej wybieramy pieniądze z bankomatu, czy wolimy płacić bezgotówkowo? Czy zależy nam na stałym dostępie do usług banku dzięki aplikacji mobilnej, czy też wystarczy obsługa z poziomu strony internetowej na komputerze? Warto również wziąć pod uwagę to, jak często będzie się odbywało podróże zagraniczne. Precyzując swoje wymagania, można dobrać idealny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy dla siebie.

KRD – jak sprawdzić czy figuruje w bazie dłużników

0
KRD – jak sprawdzić czy figuruje w bazie dłużników

KRD czyli Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A. KRD zajmuje się gromadzeniem oraz udostępnianiem informacji na temat dłużników, którzy zostali zgłoszeni do tego rejestru przez wierzycieli. Stwierdzenie, że w rejestrze odnotowywane są wyłączne dane dłużników, oznacza, że znajdziemy tam wyłącznie negatywne wpisy, które dotyczą opóźnień w spłacie bądź nie spłaconych zobowiązań. Zanim powiemy jak sprawdzić czy jestem w KRD odpowiedzmy na pytanie, kto może się tam znaleźć.

Kto może trafić do rejestru KRD?

W rejestrze KRD możemy odnaleźć wpisy dotyczące zarówno osób prywatnych, jak i firm. Z kolei dokonać wpisu mogą jedynie przedsiębiorcy, po spełnieniu określonych przesłanek. Wpisu dotyczącego osoby fizycznej można dokonać jeżeli wysokość przeterminowanego zobowiązania wynosi minimum 200 zł. Z kolei, jeśli do rejestru dłużników chcemy dopisać firmę, minimalna wysokość przeterminowanego zadłużenia wynosi 500 zł.

Termin zalegania z płatnością musi wynosić minimum 60 dni. Po tym czasie, wierzyciel musi wysłać listem poleconym do dłużnika, wezwanie do zapłaty oraz informację o zamiarze dokonania wpisu w KRD. Po upływie miesiąca od nadania wezwania, jeśli dłużnik w dalszym ciągu nie uregulował zobowiązania i strony nie doszły do porozumienia, wierzyciel ma prawo dokonać wpisu w KRD.

Jak sprawdzić czy figuruje w bazie dłużników?

Jak sprawdzić czy jestem w KRD? Przede wszystkim należy powiedzieć, że sprawdzenia danych możemy dokonać na stronie www.krd.pl. Jednak aby to zrobić musimy mieć konto na portalu. W ten sposób bowiem portal gwarantuje, że dane umieszczone w KRD nie trafią w niepowołane ręce.

Aby utworzyć konto, podczas procesu rejestracji będziemy musieli podać swoje podstawowe dane: imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail oraz kod pocztowy miejscowości, w której zamieszkujemy. Z kolei numer Pesel posłuży nam jako login do konta, do którego już samodzielnie, musimy utworzyć unikalne hasło. Kolejnym krokiem jest zaakceptowanie regulaminu oraz wyrażenie zgody w punktach, w których jest to obligatoryjne.

Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak za pomocą loginu oraz hasła, zalogować się do swojego konta w portalu KRD. Jednakże to nie pozwoli nam jeszcze na pobranie raportu. Dlaczego? Zanim będziemy mieli pełny dostęp musimy potwierdzić, że dane podane w formularzu rejestracji są prawdziwe i należą do nas. Możemy to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym, najszybszym sposobem jest dokonanie przelewu weryfikacyjnego ze swojego konta bankowego. Przelewu dokonujemy na kwotę 1 zł. To co najważniejsze to fakt, że przelewu musimy dokonać z konta należącego tylko i wyłącznie do osoby, której dane zostały podane podczas tworzenia konta w KRD. Oznacza to, że konto bankowe nie może należeć np. do małżeństwa, gdzie jako właściciele rachunku funkcjonują oboje. Drugim sposobem na potwierdzenie danych, jest przesłanie skanu lub zdjęcia dowodu osobistego. W tym przypadku proces weryfikacji może jednak potrwać trochę dłużej.

Jak sprawdzić czy jestem w KRD?

Jeśli nasze dane zostaną zweryfikowane i jesteśmy zalogowani na naszym koncie, możemy kliknąć w ikonkę „sprawdź swój Pesel” i zweryfikować czy nasze dane znajdują się w Krajowym Rejestrze Długów. Wygenerowanie raportu jest darmowe raz na 6 miesięcy. Jeśli taki raport potrzebny jest nam częściej, opłata za jego jednorazowe wygenerowanie wynosi 6,90 zł.

Podział majątku

0
Podział majątku

Podział majątku jest jednym z wielu decyzji, które należy podjąć podczas finalizowania sprawy rozwodowej. W zależności od nastawienia obu stron, jest to proces, który może przebiegać stosunkowo bezboleśnie, lub może zabrać wiele czasu i kosztować wiele pieniędzy i wartościowych rzeczy.

O tym, że każdy małżonek ma pewne prawa względem własności wspólnie zdobytych podczas małżeństwa na pewno wie każdy. Jednakże to jak podzielić majątek jest jednym z najbardziej złożonych zagadnień, jakie można znaleźć w prawie. Każda osoba, która w bliskiej przyszłości będzie musiała się zmagać z tym problemem, na pewno powinna doinformować się na ten temat. Pomocne w tym mogą okazać się takie strony internetowe jak https://rozwod-i-podzial-majatku.pl/jak-podzielic-majatek/. W stosunkowo prosty sposób podsumowują one to jak podzielić majątek i jak w ogóle podział majątku może przebiegać. Można znaleźć tam między innymi takie informacje jak to, że podział majątku może być decyzją umocnioną przez sąd lub też wynikiem ugody obu stron. Jak łatwo się domyślić, druga opcja jest zazwyczaj znacznie lepszym pomysłem niż sądowna walka o każdy posiadany okruszek własności.

Podział majątku może także przebiegać na różne sposoby. Nie zawsze konieczne jest dosłowne dzielenie się tym, co się posiada. Istnieje też opcja aby na przykład, zapłacić połowę wartości wspólnego mieszkania i tym samym zyskać prawo do jego samodzielnego posiadania. Wiele bardziej burzliwych spraw rozwodowych może kończyć się spieniężeniem posiadanych własności i podziałem zysku ze sprzedaży. Jest to, jak można się domyślić, rozwiązanie stosowane tylko w skrajnych przypadkach, jednakże z perspektywy prawnej jest jak najbardziej legalne.

Wiedząc jakie istnieją opcje tego jak podzielić majątek, każdy na pewno podejdzie do całej sprawy w bardziej rozsądny sposób.

Więcej informacji o podziału majątku na stronie: Podział majątku po rozwodzie

Dlaczego warto wiedzieć w jakiej technologii zrobiony zostanie Twój sklep internetowy?

0
Dlaczego warto wiedzieć w jakiej technologii zrobiony zostanie Twój sklep internetowy?

Nowoczesne strony internetowe są budowane przy użyciu wielu technologii. Nie ma jednej odpowiedniej technologii do tworzenia stron czy sklepów internetowych. Wiele czynników powinno być częścią Twojej decyzji takich jak doświadczenie dostawcy, zbiorowe talenty zespołu, koszty rozwoju i licencjonowania, a także wewnętrzne wytyczne organizacji, wydajność witryny czy łatwość konserwacji. Pozostaje więc pytanie, dlaczego tak ważne jest, by wiedzieć w jakiej technologii wykonany zostanie twój sklep internetowy?

Odpowiednia technologia ułatwia pracę

Nie od dziś wiadomo, że porządna praca zdecydowanie ułatwia dalsze czynności, tak jest i również w przypadku sklepów internetowych. Istnieje wiele skryptów e-commerce, na których można oprzeć swój biznes. Warto zagłębić się w ten temat, by móc podjąć decyzje o wyborze najwłaściwszej platformy dla twojej działalności. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem może okazać się platforma Magento, która jest oprogramowaniem typu open-source i pozwala na otwarcie sklepu każdego rozmiaru. Magento, pomimo tego, że jest darmową opcją, posiada bardzo rozbudowany zakres funkcjonalności, co jest niewątpliwie jego zaletą. Dzięki niemu możliwe jest prowadzenie działań promocyjnych oraz marketingowych, zarządzanie produktami, raportowanie, a nawet przeprowadzanie różnych analiz. Z racji tego, że Magento posiada tak wiele możliwości jest on dość skomplikowanym systemem, którego wdrożenie najlepiej powierzyć profesjonalnej firmie IT. Proces ten wymaga od ciebie, jako zlecającego kontrolę nad przebiegiem projektu, trzymania ręki na pulsie i posiadania podstawowej orientacji w tym temacie, by wiedzieć o co pytać i czego móc się spodziewać.

O Magento przeczytasz więcej na blogu expertów Magento – https://smartbees.pl/blog/magento

Sklep internetowy to nie tylko oprogramowanie

Przed podjęciem decyzji, o wyborze skryptu e-commerce koniecznie jest zrozumienie elementów składowych. Każdy czynnik ma swoją funkcję i przeznaczenie, dlatego kluczowe jest zapoznanie się z tematem. Przede wszystkim dowiedz się jakie wymagania serwera są konieczne do uruchomienia twojej działalności, zweryfikuj jak możesz zapewnić bezpieczeństwo swojej witrynie przed atakami hakerskimi oraz sprawdź na jaki hosting możesz sobie pozwolić i jak często będą robione kopie zapasowe Twojego sklepu. Te czynniki są składowe do prawidłowego działania sklepu, więc zanim powierzysz to wykwalifikowanej firmie sprawdź podstawowe kwestie techniczne oraz możliwe ceny, by mieć orientację w tematach, które często bywają niezrozumiałe.

Nie musisz być ekspertem w systemach technologicznych, aby właściwie zarządzać projektem swojej witryny. Dobrze jest zapoznać się z podstawami dostępnych technologii oraz ich zaletami i wadami, aby zrozumieć długoterminowy wpływ, jaki mogą wywrzeć na Twojej stronie. Ta wiedza ważna jest również po to, by wiedzieć czego oczekiwać od podwykonawców, ponieważ wybór nieodpowiedniej technologii wiąże się z dodatkowymi kosztami, których zapewne nie chcesz generować.

Robot agv

0
Robot agv

Roboty AGV, które nie tak dawno pojawiły się na rynku, cieszą się zainteresowaniem nie tylko dużych firm przemysłowych. Zaawansowana technologia, oszczędność czasu i bezpieczeństwo to cechy, które ceni sobie każda firma. Nie od dziś wiadomo, że praca na magazynie lub na hali produkcyjnej może być niebezpieczna szczególnie, jeśli załoga ma do czynienia z dużymi wysokościami, trudno dostępnymi miejscami czy wielkogabarytowymi towarami. Decydując się na zakup robota AGV należy zwrócić uwagę na kilka czynników:

Bezpieczeństwo robot AGV

Każda maszyna, nie tylko robot przemysłowy może stanowić zagrożenie dla człowieka w bezpośrednim kontakcie. W związku z tym każde stanowisko musi być wyposażone w takim system bezpieczeństwa, który gwarantować będzie nadzór nad pracą urządzenia. W tej sytuacji świetnie sprawdzają się układy nadzorujące przestrzeń 2D i 3D stosowane wokół urządzenia.

Ponadto samojezdne wózki AGV posiadają niezbędne czujniki wykonane zgodnie z dyrektywą 2006/42/EC. Nadane certyfikaty bezpieczeństwa dotyczą nie tylko samych robotów, ale również trasy oraz innych rodzajów ryzyka. System skanujący posiada kilkanaście obszarów kontroli, które mogą być w dowolny sposób programowane przez wyspecjalizowanych pracowników.

Parametry techniczne robota AGV

Transport elementów może mieć miejsce zarówno na przyczepie jaki i na korpusie robota. Minimalny czas pracy dla sprzętu oznaczony został na poziomie 8 godzin, ale istnieje możliwość wydłużenia go nawet dwukrotnie. Robot można wyposażyć w system automatycznego ładowania i w ten sposób wyeliminować proces wymiany akumulatorów. Wózek można zatrzymać w odpowiednim miejscu i podłączyć go pod układ zasilania. Średnia prędkość, jaką mogą osiągać roboty to zazwyczaj 1,5 m/s.  Należy pamiętać, że masa transportowanego produktu na płaskiej powierzchni może dochodzić do 1500kg, a jest to możliwe dzięki szerokiej gamie napędów.

Niezawodność robota AGV

Roboty AGV to solidna i wyjątkowa linia. Materiały z jakich produkowane są wózki samojezdne są najwyższej jakości. Poruszają się one pod kontrolą niezawodnego systemu monitoringu. Zawsze trafiają w odpowiednie miejsce, po ścieżce wykonanej z taśmy magnetycznej lub namalowanej farbą i śledzenia jej za pomocą kamery zamontowanej w robocie.  Roboty posiadają wmontowane hybrydowe systemy nawigacji RTLS oraz SLAM.

Roboty Akita

Niewielkie roboty serii Akita to udogodnienie, które z pewnością spełni oczekiwania niejednego przedsiębiorcy. Masa pojazdu to zaledwie 90kg, a wymiary to 810 x 550 x 480 mm. Urządzenie to posiada skaner bezpieczeństwa i porusza się z prędkością maksymalną 1,1 m/s, czyli około 4km/h.

Pracuje z precyzją 30 mm, a temperatura pracy wynosi od 5 do 40 stopni Celsjusza. Czas pracy robota wynosi od 8 do 16 godzin, zaś ładowanie akumulatora trwa godzinę. Pojazd ten to modułowa, rekonfigurowalna i skalowana platforma, której celem jest praca o minimalnej ingerencji.

Roboty Husky

To moc i wytrzymałość. Są one większe od robotów Akita. Ich rozmiar to 1200 x 760 x 400 mm, zaś waga to 200kg. Posiadają one dwa skanery bezpieczeństwa, a czas ładowania akumulatora to jedna godzina. Roboty pracują przy maksymalnym obciążeniu 1500 kg, a długość pracy przy naładowanej baterii to 8-16 godzin. Prędkość maksymalna osiągana przez Husky to 4 km na godzinę, temperatura pracy zaś to 5-40 stopni Celsjusza.

Roboty AGV to świetne rozwiązanie dla wielu przedsiębiorstw, które wymagają pracy w trudnych produkcyjnych lub magazynowych warunkach. Warto zastanowić się nad zakupem takiego sprzętu, który ułatwi pracę i zapewni bezpieczeństwo w każdej sytuacji.

Czy biegły sądowy zawsze musi brać udział w sprawie?

0
lista biegłych sądowych opole

Nie ma wątpliwości, że biegły sądowy jest nierzadko ogromnym wsparciem dla sędziego. To właśnie ten ekspert dostarcza główne dowody, które pomagają w wydaniu sprawiedliwego werdyktu. Czy jednak biegły sądowy powoływany jest zawsze? Dowiedz się już teraz.

Biegłego sądowego zawsze powołuje sędzia. Powołanie specjalisty może odbyć się jednak po uwzględnieniu wniosku stron postępowania albo być wynikiem decyzji samego sędziego. Co ciekawe, w niektórych sprawach udział biegłych sądowych jest obowiązkowy. To między innymi postępowania z udziałem osób nieletnich, w przypadku których przesłuchania muszą odbywać się w obecności biegłego psychologa.

Biegły sądowy najczęściej bierze udział w sprawach skomplikowanych, które wymagają dostarczenia analiz eksperta, które stają się dowodem w sprawie. Nie są to postępowania, których werdykt oparty ma być po prostu na obowiązujących przepisach polskiego prawa. Biegły sądowi to specjaliści danej specjalizacji, którzy mogą nadać zupełnie nowy bieg sprawie. Wszystkich biegłych, którzy pracują w danych Sądzie Okręgowym, znaleźć można, wpisując hasło typu „lista biegłych sądowych opole”. W sprawach sądowych mogą więc brać udział grafolodzy, specjaliści z zakresu kryminalistyki, medycy o różnych specjalizacjach. Nie zawsze sędzia posiada przecież wiedzę z danego zakresu, potrzebuje więc wsparcia biegłych sądowych.

Co ciekawe, w jednym postępowaniu sądowym udział może brać jeden albo kilku biegłych sądowych. Powołani eksperci mogą być tej samej albo o różnych specjalizacjach. To sędzia odrzuca albo akceptuje ich opinie i na ich podstawie nierzadko wydaje werdykt. Z opinią biegłych nie muszą zgadzać się strony postępowania, które mogą wnioskować o powołanie kolejnych biegłych sądowych. I tutaj również sędzia wyraża decydującą akceptację bądź uchylenie takiego wniosku. Powołani biegli sądowi mogą być z listy biegłych sądowych przy danym Sądzie Okręgowym albo biegli ad hoc – to eksperci spoza listy, ale których kwalifikacje pozwalają sporządzić wiarygodną opinię.

Testy do Straży Granicznej. Rekrutacja krok po kroku

0
Testy do Straży Granicznej

Każdego dnia Straż Graniczna pilnuje naszych granic przed nielegalnym przemytem i imigracja. To ciężki zawód, zdecydowanie nie dla każdego. Testy do Straży Granicznej mają sprawdzić zdolność potencjalnych kandydatów do pracy w tym zawodzie.

Jak wyglądają testy psychologiczne do Straży Granicznej? Jakie są wymogi do dołączenia w szeregi SG?

Chcesz pracować w Straży Granicznej? Sprawdź jakie są wymogi

Straż Graniczna to jednostka mundurowa. Przed przystąpieniem do egzaminów, musisz zdawać sobie sprawę z podstawowych wymogów, jeżeli ich nie spełniasz, to nie będziesz mógł podejść do rekrutacji.

Jakie wymogi musisz spełnić, żeby przystąpić do rekrutacji?

 • polskie obywatelstwo;
 • czysta kartoteka;
 • korzystasz z pełni praw obywatelskich;
 • posiadasz co najmniej wykształcenie średnie;
 • posiadasz warunki fizyczne i psychiczne, które umożliwią Ci podjęcie pracy w zawodzie.

Mile widziane są dodatkowe umiejętności, im więcej tym lepiej. Twoje zdolności mogą przydać się w trakcie pracy w Straży Granicznej, co jednocześnie może wpłynąć na wysokość Twojej pensji i szybki awans w strukturach SG.

Jakie dodatkowe umiejętności są cenione w Straży Granicznej?

 • prawo jazdy różnych kategorii;
 • znajomość więcej niż jednego języka;
 • dodatkowe kursy – przydatne w pracy strażnika granicznego;
 • doświadczenie w innych służbach mundurowych.

Egzaminy do Straży Granicznej – krok po kroku

Testy do Straży Granicznej dzielą się na test sprawnościowy i test psychologiczny. Każdy z nich dzieli się na kilka etapów. Straż Graniczna to specyficzne środowisko pracy i musisz być przygotowany na każdą ewentualność.

Każdy kandydat musi zostać gruntownie prześwietlony, zarówno pod względem odporności na stres jak i sprawności fizycznej.

 1. Testy psychologiczny do Straży Granicznej
 • Rozmowa kwalifikacyjna – to czas na autoprezentację kandydata. W trakcie trwania rozmowy będziesz oceniany przez członków komisji, pod względem umiejętności logicznego formułowania myśli, zdolności interpersonalnych i inteligencji.

Musisz być przygotowany, że członkowie komisji będą zadawać pytania dotyczące motywacji dołączenia w szeregi Straży Granicznej. To jedno z pytań, które zawsze pojawia się na rozmowie.

 • Badania psychologiczne – ta część egzaminu składa się z dwóch części – test na inteligencję i test osobowości.
 • Badania psychofizjologiczne – ostatnia część obejmuje badania odporności na stres i zdolność działania w każdej, nawet najbardziej stresującej sytuacji.
 1. Trzy w jednym – test językowy, test wiedzy i test sprawnościowy
 • Test wiedzy ogólnej – najczęściej pytania dotyczą historii i funkcjonowania Państwa.
 • Test językowy – egzamin zdajecie z dowolnie wybranego języka obcego, który znajduje się w puli do wyboru. Dobrze widziana jest znajomość języków z krajów graniczących z Polską, jednak najczęściej wybierany jest język angielski.
 • Test sprawnościowy – wysoka sprawność fizyczna to jeden z podstawowych wymogów na egzaminach. Każdy członek SG musi cechować się dobrym zdrowiem i kondycją fizyczną.

Do pracy w Straży Granicznej zostaną przyjęci wyłącznie najlepsi kandydaci. Decydująca jest ilość punktów uzyskanych na egzaminach. Lista z punktacją zostanie upubliczniona kilka dni po egzaminie.

Czy sposób zarządzania firmą może wpływać na zadowolenie klientów?

0
Czy sposób zarządzania firmą może wpływać na zadowolenie klientów

Zarządzanie przedsiębiorstwem to złożony proces, na który składa się wiele nakładających się na siebie i współzależnych od siebie elementów. Istnieje wiele szkół efektywnego zarządzania firmami działającymi na różnych rynkach, realizującymi różnorodne zadania. Jedną z takich koncepcji jest Lean Management, czyli tzw. szczupłe zarządzanie.

Kultura szczupłego zarządzania przewiduje dążenie do ciągłego doskonalenia procesu produkcyjnego przez eliminowanie marnotrawstwa, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego szacunku dla osób pracujących w firmie i spełnianiu oczekiwań klientów firmy. To, czym jest kultura Lean Management, stało się podstawą systemów zarządzania wielu współczesnych przedsiębiorstw. Warto przy tym pamiętać, że szczupłe zarządzanie wywodzi się z kultury japońskiej i przez wielu współczesnych komentatorów uznawane jest za jedną z podstaw ekonomicznego skoku Japonii, jakiego byliśmy światkami w drugiej połowie dwudziestego wieku.

Dlaczego warto dbać o klientów?

Poznając, czym jest kultura Lean Management, łatwo zrozumieć, że za sukcesem ekonomicznym współczesnego przedsiębiorstwa stoją trzy elementy. Jednym z nich jest właśnie umiejętność zaspokajania zmieniających się potrzeb klientów, w tym umiejętność kreowania i dostarczania klientom produktów, jakich oczekują. Pozostałe dwa elementy to zdolność do minimalizowania marnotrawstwa na etapie produkcji – bieżącej działalności firmy i umiejętność sprawnego, i efektywnego komunikowania się kadry zarządzającej z szeregowymi pracownikami firmy, którzy mają bezpośredni wpływ na jakość dostarczanych przez firmę produktów. Dzięki dbałości o klienta, dostarczaniu mu produktu zgodnego, z jego oczekiwaniami, utrzymanie firmy na grzbiecie rynkowej fali jest znacznie łatwiejsze.

Jak zarządzać firmą, by zadowolić klienta?

To kluczowe z pytań, jakie zadaje sobie większość osób zajmujących najważniejsze stanowiska w firmach produkcyjnych, usługowych czy handlowych. Ucząc się tego, czym jest kultura Lean Management i jak należy ją wdrażać w system zarządzania już istniejącym przedsiębiorstwem, można zrozumieć, że sposób zarządzania przedsiębiorstwem ma zasadniczy wpływ na to, czy klient jest zadowolony z produktów/usług dostarczanych przez firmę, czy też nie.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o kulturze Lean Management, wiele firm szkoleniowych organizuje specjalistyczne zajęcia dla przedsiębiorców, managerów i innych osób na co dzień zarządzających firmami o różnych profilach działalności. Wiele ciekawych informacji na ten temat może dostarczyć również XIX KONFERENCJA LEAN MANAGEMENT, w której warto wziąć udział, zwłaszcza jeśli interesujesz się wpływem stylu zarządzania firmą na poziom satysfakcji jej klientów.

Miejsce pracy: kancelaria prawna

0
Miejsce pracy: kancelaria prawna

W XXI wieku dobrze jest wybrać odpowiedni zawód. Co to znaczy? Otóż wykazano, że najbardziej zadowoleni z pracy są Ci, którzy wybrali coś, co rzeczywiście ich interesuje, w czym są dobrzy oraz co daje im godziwe zarobki. Dlatego warto poczytać o różnych zawodach czy miejscach pracy. W poniższym artykule zostanie przedstawiona właśnie kancelaria prawna. Kto tam pracuje? Jakich cech wymaga ta praca?

Porządek w biurze i jego wpływ na finalne zyski firmy

0
Porządek w biurze i jego wpływ na finalne zyski firmy

Czy wiesz, że jeden zagubiony w wyniku nieporządku w firmie dokument, może kosztować jej właściciela około 400 złotych?